آغاز هفته وحدت
1389/04/17 15:49:00
سرویس سیاسی
محمدتقی رهبر به خانه ملت خبر داد:

جزئیات سفر هیئت ایرانی به لبنان

**رئیس مجمع روحانیون مجلس با تشریح جزئیات سفر هیئت ایرانی به لبنان گفت: هیئت ایرانی علاوه بر شرکت در مراسم تشییع پیکر علامه فضل الله ،با سیدحسن نصرالله، رئیس مجلس و وزیر خارجه لبنان دیدار و گفت وگو کرد.

محمد تقی رهبر نماینده اصفهان در مجلس در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان به نمایندگی از مقام معظم رهبری، آیت الله تسخیری رئیس مجمع تقریب مذاهب اسلامی، مسعود زریبافان به نمایندگی از رئیس جمهور و سه تن از نمایندگان شامل  علاالدین بروجردی، سید احمد آقایی و اینجانب به نمایندگی از مجلس شورای اسلامی به منظور شرکت در مراسم تشییع پیکر آیت الله فضل الله آیت دوشنبه عازم لبنان شدیم گفت: هیئت ایرانی در مراسم تشییع و تدفین پیکر آیت الله فضل الله مرجع تقلید شیعیان لبنان شرکت کرد که در این مراسم علاوه بر مردم لبنان مقامات برخی کشورها هم حضور داشتند.

وی افزود: هیئت ایرانی پس از شرکت در این مراسم با سید حسن نصرالله دبیرکل جنبش حزب الله لبنان دیدار داشت که در این دیدار در خصوص محاصره غزه، جنایات اسرائیل غاصب، مسائل منطقه، حمایت از مقاومت حزب الله و تقویت روابط ایران و لبنان تبادل نظر شد.

محمد تقی رهبر  لبنان را کشور با ثبات و آرامش توصیف کرد و گفت: خوشبختانه حزب الله حضوری فعال در عرصه های مختلف لبنان دارد و از آنجا که این کشور در خط مقدم مبارزه با اسرائیل قرار دارد باید به این کشور کمک کرد.

رئیس مجمع روحانیون مجلس تصریح کرد:هیئت پارلمانی ایران با نبیه بری رئیس مجلس لبنان و وزیر خارجه لبنان هم دیدار کرد که در این دیدارها در خصوص گسترش روابط ایران و لبنان و همچنین تقویت همکاری های سیاسی و اقتصادی و همسویی در جهت تقویت وحدت 2 کشور مباحثی مطرح شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet