هدر اصلی
1389/04/18 12:21:00
سرویس سیاسی
قنبری در گفتگو با خانه ملت:

وزارت خارجه باید پاسخگوی پیگیری خسارت از عراق باشد

**یکی از متقاضیان طرح تحقیق و تفحص از وزارت خارجه گفت: وزارت خارجه باید پاسخگوی ارزیابی خود از میزان خسارت به ایران در طول جنگ تحمیلی و همچنین پیگیری‌ها جهت گرفتن خسارت از عراق باشد.

"داریوش قنبری" نماینده ایلام در مجلس در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به طرح تحقیق و تفحص از وزارت خارجه که تقدیم هیات رئیسه مجلس شد، گفت: این تحقیق و تفحص دارای چهار محور است و مسئولین وزارت خارجه باید در این زمینه پاسخگو باشند.

وی با بیان این که مسئولین وزارت خارجه باید پاسخ دهند که چه ارزیابی از میزان خسارت به کشور در طول جنگ هشت ساله داشتند، گفت: همچنین این مسئولین باید مشخص کنند که از طریق مراجع بین المللی چه اقدامی برای گرفتن خسارت انجام داده اند.

این متقاضی تحقیق و تفحص از وزارت خارجه گفت: مسئولین وزارت خارجه باید مشخص کنند که برای گرفتن خسارت از عراق چه مذاکراتی را با این کشور متجاوز داشته اند. همچنین محور بعدی تحقیق و تفحص این است که جمهوری اسلامی ایران برای گرفتن خسارت چه مذاکراتی را با سایر کشورها داشته است.

قنبری گفت: تحقیق و تفحص از وزارت خارجه با امضای شش نماینده تقدیم هیات رئیسه مجلس شده که بعد از آن به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارجاع خواهد شد. این کمیسیون از مسئولین وزارت خارجه دعوت می کند تا به محورهای مطرح شده پاسخ دهند و اگر پاسخ های مسئولین وزارت خارجه برای نمایندگان متقاضی از تحقیق و تفحص قانع کننده نبود در کمیسیون رای گیری به عمل خواهد آمد و گزارش آن در صحن مجلس قرائت می شود و چنانچه به تصویب صحن مجلس برسد هیات تحقیق و تفحص تشکیل و کار خود را آغاز خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet