هدر اصلی
1386/03/12 00:11:00
سرویس صحن

نماینده‌ مرند و جلفا: توزیع سهام عدالت هم فرصت است هم تهدید

نماینده‌ مردم مرند و جلفا در مجلس گفت: توزیع سهام عدالت هم فرصت است هم تهدید. اگر بین کسانی که دستی در تولید دارند توزیع شود، موجب رونق اقتصادی و افزایش کارآیی مدیریت شود و اگر بدون برنامه توزیع شود، بیم آن می‌رود که کارخانجات عملا بدون مدیریت صحیح و حتی بدون مدیریت اداره شدند که این خود تهدیدی برای تولید و رونق اقتصادی خواهد بود.

کریم شافعی، ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یک‌شنبه مجلس شورای اسلامی با تسلیت به مناسبت 15 خرداد سالروز رحلت امام خمینی (ره) افزود: سیاست‌های امروز دولت درباره اشتغال عمدتا بر محور مشاغل زودبازده دور می‌زند که نزدیک‌ترین راه و راهکار برای ایجاد مشاغل مناسب و سریع راه‌اندازی کارخانجات تعطیل، تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و فعال‌سازی کارخانجاتی است که با ظرفیت تمام کار نمی‌کنند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ادامه داد: ایجاد کارگاه‌های زودبازده اگر چه می‌تواند سیاست قابل قبولی باشد ولی با روند موجود احساس می‌شود دولت در مسیری گام برداشته که تولیدات آتی این کارگاه‌ها و کارخانجات در دست تولیدکنندگان خواهد ماند چرا که فکری برای بازار فروش و تامین مواد اولیه و فکری برای صادرات محصولات این کارخانجات به عمل نیامده است.

شافعی به بحث بنزین نیز اشاره کرد و گفت: موضوع بنزین در کشور در حالی که می‌توانست و می‌تواند به یک فرصت تبدیل شود، متاسفانه در حال حاضر به یک تهدید تبدیل شده است به همین دلیل دولت مردم را از بلا تکلیفی نجات دهد و در این فرصت مصوبات مجلس را درباره بنزین و نحوه‌ توزیع آن، مدیریت سوخت در کشور، مبارزه با قاچاق، تبدیل اتومبیل‌های بنزین‌سوز به گازسوز و مراقبت در نقاط مرزی به مورد اجرا گذارد و در نهایت مردم را از بلاتکلیفی و نگرانی نجات دهد.

این نماینده‌ مجلس در مورد برنامه‌ توزیع سهام عدالت گفت: توزیع سهام عدالت هم فرصت است هم تهدید. سهام عدالت باید بین تولیدکنندگان، کارگران شاغل در کارخانجات بین کشاورزان، دامپروران و کسانی که دستی در تولید دارند توزیع شود تا موجب رونق اقتصادی و افزایش کارآیی مدیریت شود.

به گفته‌ شافعی اگر سهام عدالت بدون برنامه صحیح توزیع شود، حتی مدیران نیم‌بند امروزی دولتی هم در آینده جای پایی نخواهند داشت و بیم آن می‌رود که کارخانجات عملا بدون مدیریت صحیح و حتی بدون مدیریت اداره شدند که این خود تهدیدی برای تولید و رونق اقتصادی خواهد بود.

او افزود: یکی از گروه‌های تولیدکننده در اقتصاد کشور قالیبافان هستند که متاسفانه در تقسیم‌بندی توزیع سهام عدالت از قلم افتاده‌اند و باید به این قشر نیز توجه شود.

شافعی به برخی مصوبات هیات دولت در سفر استانی اشاره کرد و خواستار اجرایی شدن آن‌ها شد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet