هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سیدحسین نقوی‌حسینی:

درخواست آمریکا برای گفتگو را جدی نمی‌گیریم

سرویس بین الملل
**نقوی‌حسینی با بیان اینکه درخواست‌ کنگره آمریکا برای گفت‌وگو با ایران بیشتر جنبه تبلیغی دارد تا عملی، تاکید کرد این درخواست را جدی تلقی نمی‌کنیم.
چهارشنبه 30 تیر 1389 ساعت 08:35

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در خصوص درخواست کنگره آمریکا برای گفتگو با  ایران، اظهار داشت: اخیرا در ملاقاتی که سفیر سوئیس با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی داشت اعلام کرد، برخی نمایندگان کنگره آمریکا برای گفتگو با نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعلام آمادگی کرده اند.

"سیدحسین نقوی حسینی" افزود: در این خصوص چند نکته قابل توجه است نخست آنکه، ظرفیت دیپلماسی پارلمانی امروز در سیاست عمومی امری پذیرفته شده و جا افتاده است و اغلب کشورها سعی در استفاده از ظرفیت دیپلماسی دارند به ویژه مجلس هشتم که اعتقاد جدی به دیپلماسی پارلمانی دارد و در این خصوص بسیار فعال است.

 وی  ادامه داد: نکته دوم اینکه این نوع گفتگوها یک نوع ظرفیت جدید پارلمانی ایجاد می کند که همان دیپلماسی پارلمانی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلستصریح کرد: نکته سوم که باید به آن توجه ویژه داشت اینکه این درخواست کنگره آمریکا یک پیشینه عملی دارد که با درخواست موضوع مذاکره سازگاری ندارد و این نوع رفتار نیز در رئیس جمهور و وزیر خارجه این کشور می توانیم ببینیم و در دوره های قبلی روسای جمهور این کشور و خود کلینتون درخواست هایی از این دست را شاهد بوده ایم.

نقوی حسینی با بیان اینکه آمریکاییها نشان داده اند که اهل مذاکره، گفتگو و منطق نیستند، اظهار داشت: آنها در عمل نشان داده اند که به جای گفتگو بیشتر خواهان تحمیل روز هستند و به ابزارهایی چون تهدید و تحریم متوصل می شوند.

نماینده ورامین در مجلس به طرح کنگره آمریکا برای اعمال تحریم ها که چندی پیش به امضای رئیس جمهور این کشور هم رسید اشاره کرد و گفت: این رفتار کنگره آمریکا برای درخواست مذاکره یک رفتار تبلیغاتی است نه عملی و بیشتر در چارچوب سیاست های دوگانه دنبال می شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان گفت: ما این نوع درخواست ها از سوی آمریکا را جدی تلقی نمی کنیم و آن را در راستای سیاست های دوگانه این کشور می دانیم.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000