خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/04/30 09:51:00
سرویس صحن
کوچک‌زاده در تذکر قانون اساسی:

توزیع آگهی بین روزنامه‌ها از وظایف دولت است

**نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی طرح نحوه توزیع عادلانه آگهی بین روزنامه‌ها را به معنای دخالت در امور اجرایی دولت عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در جلسه علنی روز چهارشنبه 30 تیر ماه "مهدی کوچک زاده" طی یک اخطار قانون اساسی نسبت به ارائه طرح یک فوریتی نحوه توزیع عادلانه آگهی بین روزنامه‌ها گفت: طراحان این طرح در مقدمه این طرح آورده‌اند که متاسفانه دولت بدون هیچ توجیه منطقی و دلیل قانع‌کننده‌ای در ضوابط اجرایی بودجه 1389 چاپ آگهی را صرفا منحصر به روزنامه وابسته به خودش کرده است.

وی افزود: طراحان همچنین در توضیح این طرح آورده‌اند براساس بند 5 ماده 2 قانون اهداف و وظایف وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی مورخ 12/12/65 توزیع و نشر انواع آگهی‌های دولتی اجرای آن در داخل و خارج کشور از وظایف وزارتخانه مذکور است. یعنی خود طراحان به صراحت اقرار کرده‌اند که تعیین نحوه توزیع آگهی‌ها از وظایف این وزارتخانه است.

کوچک‌زاده ارائه این یک فوریت را خلاف اصل 57 قانون اساسی دانست و تصریح کرد: دولت می‌تواند آگهی‌های مربوط به دستگاه‌های دولتی را به یک روزنامه دولتی بدهد.

نماینده مردم تهران خاطرنشان کرد: ارائه این یک فوریت صحیح نیست و به معنای دخالت قوه مقننه در قوه مجریه است، درست نیست که مجلس در جزیی‌ترین امور و کار اجرایی دولت دخالت کند.

"سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد" نایب رئیس مجلس که در غیاب "علی لاریجانی" ریاست جلسه را بر عهده داشت، تذکر کوچک‌زاده را وارد ندانست و گفت: بحث فعلی ناظر به محتوای طرح نیست، بلکه یک فوریت آن مطرح است.

وی افزود: اگر یک فوریت رای آورد و وارد محتوای آن شدید، شما می‌توانید تذکر خود را بدهید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet