هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
محمدحسین فرهنگی:

احزاب از نظر تئوریک کاملا قابل دفاع هستند

سرویس سیاسی
**عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی احزاب پس ازپیروزی انقلاب اسلامی را دارای ناکارآمدی ساختاری دانست.
چهارشنبه 30 تیر 1389 ساعت 12:47

"محمدحسین فرهنگی" درگفت وگو با خبرنگارخانه ملت، با اشاره به نقشی که احزاب می توانند درافزایش بلوغ سیاسی مردم در کشورداشته باشند، گفت: احزاب نهادهای واسط بین حاکمیت و مردم بوده و از نظر تئوریک کاملا قابل دفاع هستند.

نماینده تبریز با اشاره به مزیت های وجود احزاب در کشور، تصریح کرد: ارتقای کارشناسی ها و ایجاد شکل بندی های اجتماعی، هدایت افکار درهم به سوی افکار سازمان یافته و برنامه های منسجم می تواند از دستاوردهای فعال شدن احزاب باشد.

عضو فراکسیون اصولگرایان همچنین با اشاره به وضعیت فعلی احزاب درکشور، خاطرنشان کرد: آنچه اکنون باعث شده چنین اتفاقی رخ ندهد آسیب هایی است که در عملکرد همه احزاب پس از انقلاب اسلامی وجود داشته و آن ناکارآمدی آنها و ضعف های ساختاری و ایرادهای اساسی عملکردی آنان در دوره های مختلف بوده است.

وی فقدان برنامه، تمرکز برای دستگیری مناصب و جایگاه ها، عدم تاثیر گذاری در فرآیندهای مختلف برنامه ریزی و اجرایی کشور را از جمله ضعف های دیگر احزاب پس از پیروزی انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: همه این عوامل باعث شده که به تدریج مردم اعتماد خود را نسبت به احزاب و حتی جریان های سیاسی از دست داده و از احزاب رویگردان شوند.

عضو هیات رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: وگرنه اگر احزابی با سبک و شیوه های صحیحی شکل بگیرند مسلما می توانند خلاء های قابل توجهی را در کشور پوشش دهند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000