هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
مجلس تصویب کرد

مجازات جریمه برای تاخیر در تحویل واحد مسکونی

سرویس صحن
**با تصویب مجلس شورای اسلامی چنانچه پیش‌فروشنده ساختمانی در تاریخ مقرر در قرارداد، واحد پیش‌فروش شده را تحویل پیش‌خریدار ندهد یا به تعهدات خود عمل نکند، مشمول جریمه می‌شود.
چهارشنبه 30 تیر 1389 ساعت 12:02

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز چهارشنبه 30 تیر ماه و در ادامه بررسی جزییات لایحه پیش‌فروش ساختمان مقرر کردند: در صورتی که واحد پیش‌فروش شده و بخش‌های اختصاصی نظیر پارکینگ و انباری در زمان مقرر قابل بهره‌برداری نباشد قانون تحویل واحد به پیش‌خریدار، معادل اجرت‌المثل بخش تحویل نشده، عمل خواهد شد.

به موجب بند دیگری از این ماده، در صورت عدم انجام تعهدات در قسمتهای مشاعی، روزانه به میزان نیم درصد بهای روز تعهدات انجام نشده به میزان قدرالسهم پیش خریدار مشمول جریمه تاخیر خواهد شد.

با تصویب بند دیگری از این ماده مقرر شد، در صورت عدم انجام تعهدات در قسمتهای خدمات عمومی موضوع بند 10 ماده 2 (مربوط به قرارداد پیش‌فروش) این قانون، مواردی از قبیل خیابان فضای سبز، مساجد، مدارس و امثال آن روزانه به میزان یک در هزار بهای روز تعهدات انجام شده به میزان قدرالسهم پیش خریدار مشمول جریمه خواهند شد.

براین اساس در صورت عدم اقدام به موقع در انتقال سند رسمی روزانه به میزان یک در هزار مبلغ قرارداد پیش‌فروشنده جریمه خواهد شد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000