هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ثروتی:

دادن همه‌ آگهی‌های دولتی به یک روزنامه به صلاح نیست

سرویس صحن
**نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دادن همه‌ آگهی‌های دولتی به یک روزنامه به صلاح نیست.
چهارشنبه 30 تیر 1389 ساعت 12:04

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "موسی الرضا ثروتی" در موافقت با طرح نحوه توزیع عادلانه آگهی بین روزنامه‌ها گفت: در 30 سال بعد از انقلاب روابط اجرایی بودجه توسط هیات وزیران نوشته و به وزارتخانه‌ها ارجاع می‌شد.

وی افزود: اما امسال برای اولین بار معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور ضوابطی را تهیه کرده و به رییس‌جمهور داده که ایشان آن را به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرده‌اند، در حالی که این ضوابط باید در هیات وزیران تصویب و به عنوان آیین‌نامه‌ اجرایی به وزارتخانه‌ها داده می‌شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با متذکر شدن این‌که مدتی است مصوبات هیات دولت به هیات بررسی تطبیق مصوبات دولت با قوانین به ریاست رییس مجلس ارسال نشده است، تصریح کرد: به دلیل این‌که امسال ضوابط اجرایی بودجه خارج از عرف و موادی از قانون اساسی ابلاغ شده رییس مجلس آن را به کمیسیون برنامه و بودجه ارسال کرده و روز گذشته هم کمیسیون برنامه و بودجه آن را هم به جهت محتوا و هم به جهت این‌که به تصویب هیات وزیران نرسیده خلاف قانون دانست.

ثروتی با اشاره به عدم تخصیص بودجه به دستگاه‌های اجرایی با وجود گذشت چهار ماه از سال، اضافه کرد: این‌که روزنامه ایران مربوط به دولت هست یا نیست موضوع ما نیست و ما معتقدیم که اساسا دادن همه‌ آگهی‌های دولتی به یک روزنامه به صلاح نیست.

وی از نمایندگان خواست به فوریت طرح نحوه توزیع عادلانه آگهی بین روزنامه‌ها رای بدهند تا آن قانونی شود.

ثروتی خاطرنشان ساخت: اگر تا آن موقع دولت این موضوع را حل کرد که بهتر است.

"سیدمحمدحسن ابوترابی فرد" که در غیاب علی لاریجانی ریاست جلسه را به عهده داشت پس از سخنان ثروتی اظهار داشت: دولت درصدد اصلاح این مصوبه است.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000