هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

نماینده گناباد خواستار حل مشکلات حوزه انتخابیه خود شد

سرویس صحن
**نماینده گناباد در نطق میان دستور خود به برخی از مشکلات حوزه انتخابیه خود اشاره کرد.
چهارشنبه 30 تیر 1389 ساعت 13:36

به گزارش خبرنگار خانه ملت مهدی مهدیزاده، نماینده گناباد در نطق میان دستور روز چهارشنبه خود ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی زاهدان گفت: حاثه تروریستی زاهدان که بخشی از برنامه‌ها، برای ضربه زدن به کشور و نظام است قطعا با تدابیری که اندیشیده شده به ضرر دشمن اصلی یعنی آمریکا خواهد بود و اینگونه ترورهای کور نمی‌تواند حقارتی که از دستگیری ریگی جنایتکار و بازگرداندن دیپلمات ایرانی و خنثی کردن دهها توطئه دیگر نصیبش شده را جبران کند. البته مبارزه با کسانی که قصد ناامن کردن میهن مان را در سر می‌پرورانند نباید مقطعی باشد.

وی گفت: یکی از موارد اساسی که می‌تواند در امنیت کشور بسیار موثر باشد توسعه عمرانی ـ فرهنگی آن نواحی است که نباید از نظر دور بماند. از پروژه‌های مهم این بخش از کشور اتصال ریلی چابهار به مشهد مقدس و آسیای مرکزی است. مبلغ اختصاص یافته به این طرح در لایحه بودجه 89 حدود 4 درصد هزینه‌های آن را پوشش می‌دهد که اگر توجه خاصی مبذول نگردد این پروژه عملیاتی نخواهد شد. مسلما ایجاد اشتغال مولد در شرق کشور و توسعه عمرانی و فرهنگی آن منطقه حساس، فعالیت‌های دشمن را ناکام خواهد گذاشت.

وی تصریح کرد: در مورد تحریم‌های اعمال شده علیه کشور، عرض می‌کنم که این قبیل تصمیمات شاید در کوتاه مدت بتواند مشکلاتی ایجاد کند ولی به طور یقین در درازمدت موجب پیشرفت کشور در همه زمینه‌ها خواهد شد. فراموش نمی‌کنیم که در طول همین تحریم‌ها بود که توانستیم از لحاظ علمی و فناوری و اقتصادی پیشرفت‌های چشمگیر داشته باشیم. به طوری که مثلا دستاوردهای فناوری هسته‌ای دانشمندانمان برای جهانیان و مخصوصا دشمنان قابل باور نمی‌باشد.

نماینده گناباد با اشاره به خشکسالی‌های مداوم گفت: به دلیل 13 سال خشکسالی مداوم برای کشاورزان و دامداران حوزه انتخابیه‌ام بجستان و گناباد توانی باقی نمانده است. در دو شهرستان مذکور 58 روستا با تانکر آبرسانی می‌شود و 230 رشته قنات و چشمه به کلی خشکیده است. سال گذشته کم باران‌ترین مناطق خراسان رضوی) بجستان و گناباد بود. با توجه به این که سازمان مدیریت بحران کشور، خشکسالی را استانی و نه شهرستانی و بخشی اعلام می‌کند و متوسط بارندگی در خراسان رضوی مناسب بوده است، هیچگونه کمکی به این دو منطقه خشکسالی زده نشده است.

وی افزود: در نتیجه دامهای کشاورزان و دامداران استمهال نشده و این دو قشر محروم از هستی ساقط می‌شوند. دامهای اصیل راهی سلاخ‌خانه‌ها می‌شوند و کشاورزان در حال رها کردن مزارع بی‌آب خویش‌اند. علاوه بر این شیر تولیدی دامداران به دلیل واردات شیر خشک روی دستشان مانده است.

وی گفت: قناتهای اصلی گناباد و بجستان مخصوصا قنات قصبه که از افتخارات میراث بشری و از لحاظ اهمیت در ردیف اهرام مصر و دیوار چین است به دلیل عدم لایروبی و بی‌توجهی، سازمان میراث فرهنگی هم احساس مسئولیتی نمی‌کند.

مهدیزاده تصریح کرد: همچنین تنها مرکز تحقیقات زعفران و گیاهان دارویی کشور واقع در گناباد با ده‌ها هکتار زمین مرغوب و آب کافی حتی یک بوته گیاه دارویی در آن کاشته نشده و مزرعه زعفران آن هم به غیر از انواع خارها محصول دیگری ندارد. بخش اعظمی از زمین‌های این مرکز به کاشت خربزه و گندم برای ایجاد درآمد اختصاص یافته است و مشکلات زعفران‌کاران همچنان باقی است.

وی با اشاره به مشکلات صنعت در استان خراسان جنوبی گفت: فرایند تحویل زمین از منابع طبیعی به متقاضیان صنعت بسیار طولانی است و سرمایه‌گذاران را ماهها معطل می‌گذارند. عدم وجود سرمایه در گردش حتی برای واحدی، نسبتا فعال، این واحدها را به تعطیلی کشانده است. اگر به این موضوع رسیدگی نشود معلوم نیست سرنوشت صنعت در این مناطق چه خواهد بود. شهرک‌های صنعتی بجستان و گناباد نیازمند عنایت بیشتر شرکت شهرک‌های صنعتی است. یکسان‌سازی نرخ بهره در بانک‌های دولتی و خصوصی می‌تواند برای مناطق کمتر برخوردار بسیار مفید و باعث پیشرفت باشد.

وی همچنین از وزیر راه و ترابری خواست که به جهت دو بانده کردن محور بجستان ـ فردوس، احداث جاده نوق ـ انارستانک، تعریض و 2 بانده کردن محور بجستان ـ گناباد. اصلاح کمربندی و ورودی شهر بجستان، احداث جاده سردق ـ یوسی و جزین ـ ابوالخازن تسریع به عمل آورد.

همچنین نسبت به شروع عملیات محورهای گناباد ـ خواف، کاخک ـ کارشک و سهند ـ کال شور اقدام فوری معمول نماید.

مهدیزاده از وزیر بهداشت نیز تقدیر کرد و گفت: از سرکار خانم دکتر دستجردی وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نیز از جناب آقای دکتر عزیزی معاون محترم ریاست جمهوری و همکاران بزرگوارشان تشکر می‌کنم.

وی همچنین از وزیر علوم خواست: از وزیر محترم علوم و تحقیقات راه‌اندازی هر چه زودتر دانشکده فنی و مهندسی گناباد و استقلال مرکز رشد فناوری گناباد را درخواست می‌نمایم.

نماینده گناباد از وزراء کشور خواست: از وزیر محترم کشور تقاضا دارم در تقدیم لایحه جامع تقسیمات کشوری به مجلس شورای اسلامی تسریع نمایند. از وزیر محترم جهادکشاورزی تقاضا دارم نسبت به شروع عملیات طرح آبخیزداری سیاه کوه که باعث نجات شهرستان‌های اطراف این رشته کوه خواهد شد اقدام فوری معمول نمایند.

مهدیزاده با مورد خطاب قرار دادن وزیر نیرو گفت: از وزیر محترم نیرو می‌خواهم نسبت به جبران کمبود آب شرب شهرهای گناباد و بیدخت دستور لازم صادر فرمایند. همچنین جهت ذخیره‌سازی هزاران مترمکعب آب با کیفیت قنوات گنباد که در زمستان هدر می‌رود اقدامی صورت دهند.

در ادامه مهدیزاده از وزیر دفاع خواست که تکلیف پادگان گناباد را مشخص کند و خواستار آن شد: در خصوص زمین حاشیه بلوار معلم این شهر اقدام لازم صورت دهند.

وی همچنین گفت: از وزارت بازرگانی می‌خواهم ضمن جلوگیری از واردات شیرخشک نسبت به خرید شیر دامداران اقدام مقتضی معمول نمایند.

نماینده گناباد با اشاره به سالروز قیام مردم در سال 31 گفت: امروز 30 تیرماه سالروز قیام مردم در سال 31 به رهبری روحانی متعهد و آگاه مرحوم آیت‌الله کاشانی علیه دیکتاتوری شاه خائن است که به عقب‌نشینی شاه و پیروزی ملت منجر گردید. در این قیام باشکوه دولتمردان و روحانیت متعهد همسو و همراه بودند. متاسفانه، 13 ماه بعد یعنی 28 مرداد ماه 32 با فاصله گرفتن دولتمردان از روحانیت اصیل، کودتای آمریکایی، زحمات همه را بر باد داد و دوران سیاه آغاز گردید که تا پیروزی با شکوه انقلاب اسلامی ادامه داشت. تجربه نشان داده است مادام که دولتمردان با روحانیت متعهد همسو و هماهنگ باشند به مملکت آسیبی نمی‌رسد و توطئه‌های دشمنان ناکام می‌ماند.

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000