سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
محمدرضا خباز:

‌اطلاع‌رسانی ناقص دولت، اجرای قوانین را با مشکل روبرو می‌کند

سرویس اقتصادی
**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت توانایی آماده‌سازی زیرساخت‌ها برای اجرای قوانین را ندارد و این امر باعث ناآگاهی و توجیه نشدن مردم می‌شود.
پنج‌شنبه 31 تیر 1389 ساعت 12:42

"محمدرضا خباز" نماینده مردم کاشمر و بردسکن و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص ایرادات دریافت مالیات که منجر به اعتصاب کسبه بازار شد، اذعان داشت: اطلاع رسانی نادرست ایراد اولی است که در این خصوص به دولت وارد است.

وی ادامه داد: دولت توانایی آماده سازی زیر ساخت ها برای اجرای قوانین را ندارد و این امر باعث نا آگاهی و توجیه نشدن مردم می شود.

خباز افزود: مالیات بر ارزش افزوده شامل حال بسیاری از افرادی که اعتصاب کرده اند نمی شود و این موضوع نشان دهنده ناآگاهی آنها و همچنین ناتوانایی دولت در اطلاع رسانی صحیح است.

وی تاکید کرد: این ناتوانایی دولت می تواند اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها را که یک جراحی بزرگ اقتصادی است نیز دچار مشکل کند.

نماینده مردم کا شمر تصریح کرد: در حال حاضر توجه اصلی اصناف معطوف به این موضوع است که مالیات 3 درصد مصوب شده چند بار از مردم دریافت می شود که هنگام ورود مواد اولیه کالا به کشور و هنگام تحویل به کارخانه و یا فروش به مشتری از جمله این موارد است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خاتمه بیان کرد: البته گفته می شود با مذاکراتی که بین سازمان مالیات و اصناف انجام شده، سازمان اصناف در قالب یک تفاهمنامه با افزایش 15 درصدی مالیات موافقت کرده است.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000