عید سعید غدیرخم
1389/05/01 10:59:00
سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون فرهنگی:

جوانان سرمایه‌های ماندگار کشور هستند

**نماینده مردم ساری در مجلس با اشاره به روز ملی جوان، گفت: جوان در باور جامعه ایرانی سرمایه‌ها و انرژی‌های جاودان و ماندگار به شمار می‌رود.

"رمضان شجاعی‌کیاسری" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه جوانان در تمام اعصار تاثیر بسزایی در کشور داشته‌اند، تاکید کرد: با هدایت و تنظیم انرژی و پتانسیل جوان می‌توان آینده موفقی برای کشور رقم زد.

وی ادامه داد: درحالی می‌توانیم به جوانان سمت و سوی درست بدهیم که فرصت و زیرساخت‌های مناسب برای شکوفا شدن استعدادهای علمی و فرهنگی آنها فراهم شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به مطالبات جوانان از جامعه، تاکید کرد: ایجاد فرصت برای تحصیلات عالی، ازدواج آسان و اشتغال از مهم‌ترین و حساس‌ترین مطالبات جوانان است که باید دولت و مجلس در راستای این مطالبات اقدامات موثری داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه باید امنیت روحی و روانی جوانان نیز تامین شود، تصریح کرد: علاوه بر بستر سازی برای شکوفایی استعدادهای جوان در تمام زمینه‌ها، نباید فراموش کرد بسیاری از فرصت طلبان از نیروی جوان برای دسترسی به خواست‌های غیر معقول و غیر قانونی خود از جوانان استفاده می‌کنند.

شجاعی‌کیاسری با بیان اینکه برای ایجاد این امنیت و اطمینان خاطر خانواده ها لازم است تفریحات سالم و منطقی برای جوانان تعریف شود، تاکید کرد: با تعریف تفریحات سالم جوانان سالم و پاکدل پرورش خواهیم داد.

وی به طرح تحقیق و تفحص از سازمان ملی جوانان اشاره کرد و گفت: این سازمان در قبال جوانان کشور ما مسئولیت دارد اما در حال حاضر هدف و ماموریت این سازمان مشخص نیست.

عضو کمیسیون فرهنگی ادامه داد: سوال اصلی تحقیق و تفحص از سازمان ملی جوانان این است که آیا این سازمان ماموریت سیاست‌گذاری دارد یا تنها مسئولیت اجرایی دارد.

وی افزود: در حال حاضر اکثر جوانان از نوع و نحوه فعالیت این سازمان بی اطلاع هستند و نمی‌دانند که سازمان ملی جوانان چه برنامه‌هایی دارد.

نماینده مردم ساری با اشاره به اینکه برخی جوانان کشور به راه خلاف رفته‌اند و باید آنها شناسایی و باز پرور کنیم، تاکید کرد: امروز پنج‌شنبه 31 تیرماه در ساری در راستای بازپروری جوانان این استان اورژانس 123 اجتماعی افتتاح شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet