سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
اکرمی:

باید به نسل‌های بعداز جنگ درباره هشت سال دفاع مقدس آگاهی دهیم

سرویس دیگر رسانه‌ها
**یک عضو جامعه روحانیت مبارز تصریح کرد: با در اختیار قرار‌دادن خاطرات ایثارگران و مطالعه کتاب‌های تحلیلی در خصوص هشت سال دفاع مقدس، می‌توان به نسل‌های بعد از جنگ آگاهی دهیم که در آن ایام چه اتفاقاتی رخ داده است.
جمعه 1 مرداد 1389 ساعت 11:36

حجت‌الاسلام والسلمین سیدرضا اکرمی در گفت‌وگو با ایسنا اظهارداشت: در سی‌امین سال دفاع مقدس، حداقل باید سه مطلب را دنبال کنیم، اول آنکه اهداف دشمن از تحمیل جنگ تمام‌عیار به کشورمان چه بوده است؟

وی افزود: مطلب دوم این‌که دفاع جانانه و مقدس هشت ساله ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی چگونه به شایستگی و بایستگی انجام گرفت و نکته‌ی سوم هم حفظ دستاورد‌های دفاع مقدس و انتقال آنها به نسل حاضر و آینده است.

این نماینده مجلس با تاکید بر تبیین این سه موضوع در سی‌امین سال دفاع مقدس بر انتقال این مسائل به نسل‌ها بعد از جنگ تاکید کرد و گفت: در مکان‌هایی که جنگ تحمیلی در آنها صورت گرفته موزه‌ها و اماکنی وجود دارد که هر سال کاروان‌های راهیان نور به آن مکان‌ها سفر کرده و از نزدیک میادین، وسعت میادین جنگ و آثار باقی‌مانده از جنگ را مشاهده می‌کنند و می‌توانند متوجه شوند که در هشت سال دفاع مقدس چه اتفاقاتی رخ داده است.

نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: مسائل دیگر ثبت خاطرات از رزمندگان، شهدا و سایر ایثارگران است که با قرار‌دادن این خاطرات در دسترس نسل‌های حاضر و آینده آنها خواهند فهمید گذشتگان چگونه از این میهن دفاع کرده و چه ایثارها و فداکاری‌هایی داشته‌اند.

وی با اشاره به نوشته‌ شدن برخی کتب تحلیلی در این زمینه گفت: در خصوص چگونگی و علت شروع جنگ توسط دشمن و علت حمایت تمام‌ دنیا از صدام و این‌که چرا این دفاع مقدس هشت سال طول کشید و دشمن به هیچ یک از اهداف خود نرسید، کتاب‌های زیادی نوشته ‌شده است. لذا تحلیل این مسائل، خواندن و شنیدن آنها خود یک ضرورت دیگری است که خوشبختانه در این مورد آثار خوبی وجود دارد و کافی است آنها را مطالعه کنیم.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000