هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نماینده ناظر مجلس:

شورای عالی آموزش و پرورش استثنایی تاکنون تشکیل نشده است

سرویس فرهنگی
**علی رغم آنکه آموزش و پرورش استثنایی کشور نیاز مبرم به رسیدگی و نظارت بیشتر دستگاه های مربوطه دارد. اما در این خصوص شاهد کوتاهی و بی توجهی های بسیاری از سوی وزارتخانه آموزش وپرورش بوده ایم.
شنبه 2 مرداد 1389 ساعت 11:05

"امیر طاهر خانی" عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس که مسئولیت تشکیل شورای عالی آموزش و پرورش استثنایی را بر عهده دارد در این رابطه به خانه ملت گفت: این شورا متاسفانه هیچ وقت علی رغم پی گیری های ما تشکیل نشد. ما مکررا در این رابطه از مسئولان آموزش و پرورش خواستیم که نسبت به تشکیل این شورا اقدام نمایند اما انگار مسئولان آموزش و پرورش اعتقادی به تعامل با مجلس در این خصوص ندارند. گرچه همه ما می دانیم که آموزش و پرورش استثنایی نیاز به نظارت و توجه ویژه ای هم از سوی نمایندگان و هم از سوی وزارتخانه دارد. اما تا کنون وزیر آموزش و پرورش نتوانسته زمانی برای تشکیل جلسه در این راستا برای نمایندگان بگذارد.

امیر طاهر خانی در ادامه در پاسخ به این سوال که معاونت استثنایی آموزش و پرورش در این راستا اقدامی انجام داده است یا خیر ؟ گفت: همانطور که می دانید "سوسن کشاورز" معاونت استثنایی وزارت آموزش و پرورش را بر عهده دارد که در این رابطه به ما اظهار داشت که باید جلسات با حضور وزیر باشد اما همانطور که عنوان کردم جلسات تشکیل نشد و همچنان مشکل عدم نظارت مجلس بر آموزش و پرورش استثنایی پا برجا باقی مانده است. شاید بیراه نباشد اگر خواستاراین موضوع باشیم که آموزش و پرورش نسبت به آموزش و پرورش استثنایی توجه نشان دهد و نمایندگان را در جریان چگونگی فعالیتها و مشکلات در این معاونت قرار دهد. شورای عالی آموزش استثنایی می تواند برای دانش آموزان استثنایی کشور خدمات ارزنده ای را به ارمغان بیاورد

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000