انتخابات ریاست جمهوری
1389/05/02 11:46:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نائب رییس کمیسیون فرهنگی:

مساجد مهم ترین پایگاه های مبارزه با جنگ نرم هستند

**نائب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: مساجد ابتدای انقلاب متناسب با نیازهای آن دوره که بیشتر جنبه آموزشی، نظامی، سیاسی و... داشت فعالیت می کرد، اما در حال حاضر کارکرد فرهنگی و معنوی مسجد برجسته تر از سایر کارکردهای آن به نظر می رسد و مساجد باید در این زمینه به طور جدی فعالیت کنند.

به گزارش ایسنا جواد آرین منش با بیان این‌که کانون‌های فرهنگی هنری مساجد نقش مهمی در توسعه و ترویج فرهنگ اسلامی دارند، اظهار داشت: این اماکن در شرایط فعلی کشور مهم ترین پایگاه های مبارزه با جنگ نرم دشمن محسوب می شوند.

وی افزود: در شرایطی که دشمن با جنگ نرم خود به دنبال ضربه زدن به نظام اسلامی است و با ابزار فرهنگی، هنری هم وارد این نبرد شده است، کانون های مساجد کشور در خط مقدم این نبرد فرهنگی قرار دارند؛ کانون های مساجد به دلیل برخورداری از وجود نیروهای مؤمن و ارزشی می توانند در عرصه فرهنگ و هنر کشور معنویت را ترویج کنند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی تربیت هنرمندان متعهد و مذهبی را مهمترین اولویت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در حال حاضر برشمرد و خاطرنشان کرد: اگر هنرمندان متعهد و ارزشی و مسجدی وارد عرصه فرهنگ و هنر کشور شوند این عرصه ها اصلاح شده و مطابق با هویت اسلامی و ملی ما حرکت می کنند.

وی به آسیب شناسی فعالیت‌های مساجد کشور در حال حاضر پرداخت و گفت: در گذشته مساجد به پرورش هنرمندان ارزشی اهتمام ویژه ای داشت و آن را جزء ضروریات فعالیت های خود می دانستند در حالی‌که به تدریج و با فاصله گرفتن از فضای آرمانی سال‌های اول انقلاب اکنون این نقش و کارکرد مساجد کمرنگ شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet