هدر اصلی
1389/05/02 11:28:00
سرویس سیاسی
اوباما و جوبایدن در اظهاراتی مداخله‌جویانه به احزاب عراقی:

هرچه سریع‌تر دولت جدید را تشکیل دهید

**اوباما و بایدن معاون وی در اظهاراتی مداخله‌جویانه در اوضاع سیاسی عراق، از احزاب پارلمان این کشور خواستند تا هر چه سریع‌تر دولت جدید را تشکیل دهند.

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه البیان چاپ دبی، "باراکا وباما" از احزاب پارلمان عراق درخواست کرد تا هرچه سریعتر دولت جدید را تشکیل دهند.

بر اساس این گزارش، اوباما در اقدامی مداخله جویانه در اوضاع سیاسی عراق در بیانیه ای از سوی کاخ سفید که بعد از دیدار با "کریستوفر هیل" سفیر آمریکا در عراق صادر شد، از احزاب پارلمان عراق خواست تا بحران سیاسی که چهار ماه است ادامه دارد را با تشکیل دولت جدید پایان دهند.

اوباما اظهار داشت: وقت آن فرا رسیده است که روسای احزاب عراق مسئولیت قانونی خود را انجام دهند و دولت جدید را بدون هیچ تاخیر دیگری تشکیل دهند.

از سوی دیگر "جو بایدن" معاون رئیس جمهور آمریکا در مکالمه تلفنی با "نوری مالکی" رئیس فهرست دولت قانون و "ایاد علاوی" رئیس فهرست العراقیه از آنها خواست تا با مشارکت همه احزاب دولت جدید عراق را تشکیل دهند.

بایدن همچنین اضافه کرد: آمریکا امیدوار است تا روسای چهار حزب مهم پارلمان نقش اصلی را در تشکیل دولت ایفا کنند.

گفتنی است پیش از این روسای فهرست هایی که بیشترین آرا را در انتخابات پارلمانی عراق به دست آوردند، اعلام کرده بودند، بحران سیاسی در این کشور ناشی از دخالت کشورهای دیگر در عراق است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet