هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

استراو، دعوت کمیته مجلس سنای آمریکا برای پاسخگویی رد کرد

سرویس سیاسی
**وزیر سابق دادگستری انگلیس که از سوی کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا برای پاسخگویی به سوالاتی در مورد آزادی متهم لیبیایی پرونده انفجار لاکربی دعوت شده بود، رسما این دعوت را رد کرد.
شنبه 2 مرداد 1389 ساعت 11:48

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه اکسپرس چاپ انگلیس، "جک استراو" درباره آزادی "عبدالباسط المقراحی" گفت: وی به دلایل انسان دوستانه و بر اساس قوانین اسکاتلند آزاد شد و این موضوع هیچ ربطی به قرارداد مبادله زندانیان میان انگلیس و لیبی ندارد.

وزیر سابق دادگستری انگلیس تاکید کرد: من هیچ ارتباطی با تصمیم دولت محلی اسکاتلند برای آزادی المقراحی نداشتم و هنگامی که در تعطیلات به سر می بردم از طریق خبرها از آزادی المقراحی مطلع شدم.

وی همچنین تصریح کرد: فکر نمی کنم بتوانم کمکی به یافتن پاسخ سوال های مورد نظر کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا بکنم و بنابراین نمی توانم این دعوت را بپذیرم و از شما برای عدم پذیرش این دعوت عذرخواهی می کنم.

گفتنی است اخیرا فشارهای آمریکا بر انگلیس در موضوع آزادی متهم لیبیایی پرونده انفجار لاکربی و ارتباط احتمالی این موضوع با قراردادهای نفتی شرکت بریتیش پترولیوم با لیبی افزایش یافته است

کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا که در باره این موضوع تحقیق می کند، با ارسال نامه های جداگانه جک استراو وزیر دادگستری سابق انگلیس و چند تن از مقامات ارشد دولت محلی اسکاتلند را برای حضور در مقابل اعضا کمیته تحقیق سنا دعوت کرده بود.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000