انتخابات ریاست جمهوری
1389/05/02 16:44:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابراهیمی:

روابط ایران و روسیه همواره منطقی بوده است

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با اعلام اینکه ایران تاکنون اقدامی را در جهت برانگیختن روسیه انجام نداده و روابط دو کشور همواره منطقی بوده است : تاکید کرد که روسیه فریب ایالات متحده آمریکا را خورده است .

حجت الاسلام حسین ابراهیمی در گفتگو با مهر، درباره سخنان شب گذشته رئیس جمهور مبنی بر طراحی سناریویی تازه علیه ایران که کلید آن توسط روسیه خورده است ، اظهار داشت: ظواهر امر نشان از تشدید تهدیدات علیه جمهوری اسلامی ایران دارد، بطوریکه متن قطعنامه اخیر نیز بسیار متفاوت از قطعنامه های پیشین بود.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور روسیه فریب ایالات متحده آمریکا را خورده است، عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران تاکنون اقدامی را در جهت برانگیختن روسیه انجام نداده است.

این عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس، روابط جمهوری اسلامی ایران با روسیه را روابطی منطقی توصیف و خاطرنشان کرد: تاکنون ایران به همه تعهدات خود در قبال روسیه پایبند بوده است و هر اقدامی را که انجام داده با حفظ حقوق طرفین بوده است.

وی در ادامه با اشاره به سخنان مدودف مبنی بر دست یابی ایران به بمب اتم طی دو سال آینده، این سئوال را مطرح کرد که چگونه ملت ایران می تواند دست به ساختن بمب اتمی بزند در حالیکه مقام معظم رهبری و سایر مراجع در فتوایی "ساخت، داشت و استفاده ازبمب اتم" را حرام اعلام کرده اند؟

نماینده مردم بیرجند در مجلس با بیان اینکه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در قبال روسیه تغییر نکرده است، بر لزوم روشنگری و شفاف سازی مسئولان درخصوص استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای تاکید کرد.

وی در عین حال تصریح کرد: اگر روسیه هم فریب آمریکا را خورده است باید رویه خود را در قبال ایران اصلاح نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet