هدر اصلی
1389/05/02 18:21:00
سرویس اقتصادی
ادیانی به خانه ملت خبر داد:

اساسنامه شرکت نفت و گاز آماده ارائه به مجلس

**رئیس کارگروه تدوین اساسنامه قانون نفت و گاز از نهایی شدن این اساسنامه خبر داد و گفت: به محض بازگشایی مجلس، بعد از تعطیلات این اساسنامه در قالب طرح تقدیم مجلس خواهد شد.

"علی ادیانی راد" نماینده قائمشهر در مجلس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به پایان مهلت دولت در ارائه اساسنامه قانون نفت و گاز به مجلس اظهار داشت: مطابق مصوبه مجلس شورای اسلامی در لایحه بودجه سال 89 دولت موظف بود تا پایان 31 تیرماه اساسنامه قانون نفت و گاز را به مجلس ارائه کند، اما این کار انجام نشد.

وی افزود: اساسنامه قانون نفت و گاز در مجلس تهیه شده بود اما ما منتظر پایان مهلت قانونی بودیم و درواقع به قانون احترام گذاشتیم تا پس از پایان مهلت این اساسنامه را تقدیم مجلس کنیم که به محض شروع به کار مجلس تقدیم مجلس خواهد شد.

رئیس کارگروه تدوین اساسنامه قانون نفت و گاز تصریح کرد: از آنجا که دولت و وزارت نفت همچون گذشته اساسنامه مذکور را ارائه نکردند این اساسنامه در راستای شفاف سازی و تنظیم روابط مالی دولت با وزارت نفت تقدیم مجلس می شود.

ادیانی گفت: بعد از بازگشایی مجلس شورای اسلامی ابتدا طرحی در این راستا تقدیم کمیسیون انرژی مجلس خواهد شد و پس از آن طرح مذکور به صحن مجلس ارائه می گردد.

وی با بیان اینکه پیشنهاد ما این است که طرح مذکور با قید یک فوریت تقدیم مجلس شورای اسلامی شود، گفت: در مرحله اول اساسنامه قانون نفت و گاز تقدیم صحن مجلس خواهد شد و پس از آن اساسنامه وزارت نفت که شاکله آن آماده است و در مرحله بعدی اساسنامه شرکت نفت نیز تقدیم مجلس خواهد شد.

ادیانی گفت: سال گذشته کمیسیون انرژی مجلس اینجانب را مامور کرد تا پیگیر اساسنامه قانون نفت و گاز باشم که اینجانب پس از تشکیل یک کارگروه با حضور کارشناسان مرکز پژوهش های مجلس، دیوان محاسبات، سازمان بازرسی کل کشور و کارشناسان وزارت نفت اساسنامه مذکور را تهیه کردیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet