هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
با حمایت از گزینه حمله نظامی رزیم صهیونیستی به تاسیسات ایران

کنگره آمریکا اقدامات دخالت‌جویانه خود را تشدید کرد

سرویس سیاسی
**حدود چهل نماینده کنگره آمریکا در اقدامی دخالت‌جویانه و برخلاف معاهده‌های بین‌المللی، از گزینه حمله نظامی رژیم صهیونسیتی به ایران دفاع کردند.
یکشنبه 3 مرداد 1389 ساعت 09:54

به گزارش خانه ملت به نقل از بی.بی.سی، جمعی از نمایندگان کنگره آمریکا در اقدامی آشکارا دخالت جویانه و منافی قوانین بین‌المللی، از گزینه نظامی اسرائیل در برابر ایران دفاع کردند.

در ادامه این گزارش  آمده است: بیش از چهل عضو مجلس نمایندگان آمریکا پیش‌نویس قطعنامه‌ای را امضا کرده‌اند که از حمله نظامی اسرائیل به ایران، در صورت عدم تغییر موضع هسته‌ای تهران، حمایت می‌کند.

این نمایندگان که بر اساس گزارش‌ها همگی جمهوریخواه هستند از به ادعای خود "حق اسرائیل برای دفاع از حاکمیت خود" پشتیبانی کرده اند!

"لویی گومرت" یکی از نمایندگان ایالت جنوبی تگزاس پیش‌نویس این قطعنامه را تهیه کرده است و تاکنون ۴۶ عضو مجلس نمایندگان آن را امضا کرده‌اند.

حزب دموکرات در حال حاضر کنترل دو رکن کنگره نمایندگان و سنا را در دست دارد و مقام‌های ارشد این حزب درباره پیش‌نویس یادشده واکنشی نشان نداده‌اند.

دولت "باراک اوباما" هنوز درباره پیش‌نویس قطعنامه یادشده اظهارنظر نکرده است.

این در حالی است که قطعنامه‌های مجلس نمایندگان و سنای آمریکا برای کاخ سفید لازم‌الاجرا نیست و صرفا نظر این دو رکن کنگره را بیان می‌کند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000