هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نماینده ورامین:

تغییرات پی درپی مدیران اعتماد مردم راکاهش می دهد

سرویس سیاسی
**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد، تغییرات پی در پی مدیریتی در سطح کشور باعث کاهش اعتماد مردم به مدیران می شود.
یکشنبه 3 مرداد 1389 ساعت 12:03

سیدحسین نقوی حسینی درگفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به لزوم ثبات مدیریتی درکشور، گفت: مدیران دستگاه های اجرایی در واقع مجریان سیاست های دولت و همچنین قوانین مصوب در دستگاه های خودشان هستند.

نماینده ورامین با اشاره به نقشی که مدیران در اجرای سیاست ها و قوانین مصوب دارند، تصریح کرد: با توجه به نقش مهمی که مدیران در عملیاتی کردن سیاست های دولت برعهده دارند اگر آنها درجایگاه خودشان از ثبات لازم برخوردارباشند بطور طبیعی اهداف دولت  را محقق و قوانین مصوب را اجرایی کرده و طبق برنامه 5 ساله توسعه حرکت می نمایند که این در نهایت منجر به تحقق سند چشم انداز 20 ساله در کشور خواهد شد.

نقوی افزود: اما اگر مدیران با تغییرات پی درپی روبرو شده و از ثبات لازم برخوردار نباشند، برش و توقفی در اجرای سیاست های دولت و مصوبات قانونی پیش می آید.

نماینده ورامین سپس با اشاره به برنامه ای که هر مدیری برای اعمال مدیریت خود تدوین می نماید، خاطرنشان ساخت: معمولا هر مدیری برای اینکه به اهداف خود در سازمان محل مسوولیت خود دست یابد، افقی را برای آینده خود و آن سازمان تعیین می کند که اگر با تغییر مواجه شود نمی تواند برنامه های خود را عملیاتی کرده و بنابراین شکاف در اجرا پیش می آید.

وی تاکید کرد: اگر تغییر مدیران به فاصله کوتاه از هم صورت گیرد خسارت آن چندین برابر شده و به این ترتیب اعتماد مردم از مدیران از بین خواهد رفت.

نقوی با اشاره به انتخاب مدیران براساس معیارها و شاخص های تعریف شده، تصریح کرد: اگرمدیران براساس ضوابط مشخص تعیین نشوند و انتخاب آنها براساس سلیقه و گرایشات فکری باشد آن مدیر از ثبات لازم برخورددار نبوده و بنابراین با تغییرمدیران مردم دچارمشکل خواهند شد.

نماینده ورامین برای نمونه به تغییر 3 فرماندار و 2 سرپرست در طی 2 سال و نیم گذشته در حوزه انتخابیه اش اشاره کرد و گفت: این تغییر به این معنی است که بطور متوسط هر فرماندار و سرپرست در این شهر به طور متوسط 5 ماه مسوولیت داشته است که این اصلا قابل قبول نبوده و باعث شده اجرای مصوبات استانی در این شهرستان به تاخیر بیفتاد.

وی براین اساس در پایان خاطرنشان کرد:عدم ثبات مدیریتی در سطح کشور باعث خواهد شد که اعتماد مردم به مدیران از بین برود.

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000