هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

هشدار بروجردی به اتحادیه اروپا

سرویس دیگر رسانه‌ها
**رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با هشدار به اتحادیه اروپا تاکید کرد که اگر این اتحادیه بخواهد پیرو سیاست های آمریکا تحریم علیه ایران را افزایش دهد، جمهوری اسلامی ایران در همکاری با این اتحادیه تجدید نظر خواهد کرد.
یکشنبه 3 مرداد 1389 ساعت 12:16

سفرای 27 کشور عضو اتحادیه اروپا در نشست روز پنج شنبه گذشته خود پیش نویس اعمال تحریم های جدید علیه ایران را تهیه کردند و قرار است که این پیش نویس روز دوشنبه تسلیم وزیران خارجه اعضا شود.

"علاءالدین بروجری" در گفت وگو با ایرنا در خصوص اقدام جدید اتحادیه اروپا در خصوص افزایش تحریم علیه ایران اظهار داشت: اقدام جدید اتحادیه اروپا تکرار کاری است که آمریکایی ها انجام داده اند، اتحادیه اروپا همواره در سیاست مقابله با جمهوری اسلامی ایران دنباله رو سیاست های آمریکا بوده است و هیچ گاه نتوانسته یک سیاست مستقلانه، جدای از آمریکا اتخاذ کند.

وی تاکید کرد که این مساله نشان دهنده این واقعیت است که اتحادیه اروپا علارغم این که امروز متشکل از 27 کشور عضو می باشد ولی همچنان از سیاست های آمریکا دنباله روی می کند.

بروجردی گفت: طبیعی است که در صورتی که اتحادیه اروپا وارد این فضای جدید تحریم علیه ایران شود، این اتحادیه بخش قابل توجهی از ظرفیت اقتصادی خود را در ارتباط با جمهوری اسلامی ایران از دست می دهد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با یادآوری این که جمهوری اسلامی ایران در شرایط بد اقتصادی غرب با این کشورها ده ها میلیارد یورو معامله می کند و سود می رساند بیان کرد که در صورت اتخاذ چنین تصمیمی از سوی اتحادیه اروپا، دولت ایران در مقابل چنین اقدامی تصمیمات لازم را اتخاذ می کند و در میزان همکاری خود با اتحادیه اروپا تجدید نظر خواهد کرد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000