انتخابات ریاست جمهوری
1389/05/03 15:19:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد:

بلاتکلیفی پروژه‌های بندرانزلی به دلیل نبود بودجه

** نماینده مردم بندرانزلی و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص موارد و برنامه‌های بررسی شده در این کمیسیون طی هفته گذشته اظهار داشت: طی این هفته بخشی از فعالیت کمیسیون به ارائه سؤالات از سوی نمایندگان از وزیر اقتصاد و دارایی پیرامون مسائل مختلف اقتصادی بودجه و بخشی هم ادامه کار بر روی لایحه قانون جدید گمرکی که از مدت‌ها قبل آغاز شده بود و بخشی هم به تحقیق و تفحص از مناطق آزاد و بانک‌ها و برگزاری مسابقات با اعضای مربوطه آنها صورت گرفت.

 حسن خسته‌بند در گفتگو با هفته نامه گلچین افزود: همچنین گزارشی در مورد اصناف و بحث مالیات و مشکلات پدید آمده مطرح شد که پیروآن جلساتی با حضور وزیر اقتصاد و معاون وی در امور مالیات و نمایندگان اصناف برگزار و این مسئله بررسی شد.

خسته‌بند در زمینه آخرین اخبار و وضعیت پروژه و طرح‌های در دست اجرای این شهرستان تصریح کرد: متأسفانه برخی پروژه‌ها از روند کاری خوبی برخوردار نیستند به طوری‌که در بخش احداث پل همچنان نیمه‌کاره مانده و نبود منابع مالی موجب شده کارگران دستمزدهای خود را دریافت نکنند.

وی افزود: بحث کنارگذر هم به همین روال است و بعد از 12 سال علی‌رغم اینکه مشکلات محیط‌زیستی آن حل شده اما همچنان به دلیل نبود بودجه بلاتکلیف است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به وضعیت راه‌آهن قزوین- رشت- بندرانزلی گفت: این پروژه هم وضعیت مناسبی ندارد و بخش رشت به بندر انزلی آن به کندی پیش می‌رود و بخشی از آن هم به صورت نیمه‌کاره است که در همین راستا جلساتی با مسئولان وزارت راه داشته‌ایم و امیدواریم با همکاری متولیان مربوطه این پروژه بتواند با یک سرعت خوب و مطمئن به کار خود ادامه دهد.

وی در خصوص سایر پروژه‌های شهرستان بندرانزلی تصریح کرد: سایر پروژه‌ها از جمله پروژه دانشگاه آن در حال پیشرفت است و طرح‌های آب و فاضلاب که از سوی بانک جهانی تأمین اعتبار شده به خوبی پیش می‌رود و سرعت خوبی دارد.

خسته‌بند افزود: بحث گازرسانی به روستاها و احیای تالاب انزلی که مصوبه سال‌جاری را دارد در حال پیگیری است و در خصوص احیای تالاب بندرانزلی جلسات اولیه‌ای برپا شده و اقداماتی لحاظ گردیده اما آغاز به کار در مورد آن نشده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص رشد منفی سپرده بخش‌های دولتی براساس گزارش بانک مرکزی اظهار داشت: این مسئله چند دلیل عمده دارد که از جمله آن می‌توان به واگذاری حدود 50 درصد شرکت‌های دولتی، وجود شرکت‌های زیانده در بدنه دولت و گاهی عدم درآمدزایی در این شرکت‌ها ربط داد که هر یک می‌تواند در نوع خود دلیل موجهی باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet