هدر اصلی
1389/05/03 17:31:00
سرویس سیاسی
قربانی به خانه ملت خبر داد:

واگذاری مدیریت و اجرای تنقیح قوانین به سازمان بازرسی

**قائم مقام معاونت قوانین مجلس از واگذاری مدیریت و اجرای تنقیح قوانین به سازمان بازرسی کل کشور خبر داد.

"موسی قربانی" نماینده قائنات در مجلس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به پیگیری موضوع تنقیح قوانین در مجلس گفت: برای تنقیح قوانین تاکنون جلسات مکرری با سازمان بازرسی کل کشور، دیوان عدالت اداری، کانون وکلا، ائتلاف فراگیر جمعی از حقوقدانان و وکلا و  موسسه حقوقی ایران برگزار کردیم، گفت: در این جلسات مذاکرات و پیشنهادهای مختلفی مطرح شد که برخی از این مسئولان پیشنهاد انجام کل کار تنقیح قوانین را مطرح کردند اما برخی دیگر پیشنهاد کرده بودند تا بخشی از تنقیح قوانین به آنان واگذار شود.

وی افزود: پس ارائه این پیشنهادات بررسی های لازم را انجام دادیم و در نهایت به این جمع بندی رسیدیم که پیشنهاد سازمان بازرسی کل کشور از چند جهت برای تنقیح قوانین اولویت دارد.

قائم مقام معاونت قوانین مجلس با بیان اینکه سازمان بازرسی کل کشور در حال حاضر متناسب با کارگروهی که مجلس برای تنقیح قوانین نیاز دارد در تشکیلات خود این کارگروه ها را دارا است، گفت: این کارگروه ها بر قوانین اشراف دارند و همچنین به خوبی از اشکالات و چند و چون قوانین آگاه هستند.

قربانی گفت: همچنین سازمان بازرسی کل کشور، کارشناسان، حقوقدانان و مدیران بازنشسته ای را در اختیار دارد که این سه ضلع بیشترین اشراف را بر قوانین دستگاه های مختلف دارند که این موضوع نیز دومین مزیت این سازمان برای تنقیح قوانین بود.

وی تصریح کرد: از آنجا که کارکنان سازمان بازرسی کارمندان این سازمان محسوب می شوند و این کارمندان از خود سازمان حقوق می گیرند بنابراین واگذاری کار به آنان هزینه کمتری برای مجلس شورای اسلامی  خواهد داشت و به این سه دلیل ما مدیریت و اجرای کار تنقیح قوانین را به این سازمان دادیم تا با استفاده از تشکیل کارگروه هایی که متشکل از نیروهای خود، نیروهای دستگاه های ذی ربط حسب مورد و نیروهای تشکل هایی که برای تنقیح اعلام همکاری کردند، تحت نظارت مجلس شورای اسلامی کار تنقیح را آغاز کنند.

قائم مقام معاونت قوانین مجلس تاکید کرد: در حال حاضر با سازمان بازرسی کل کشور قراردادی منعقد کردیم که ظرف مدت یک ماه گزارشی از چگونگی اجرای تنقیح قوانین به مجلس ارائه کند و در پایان مردادماه معاونت قوانین این گزارش را بررسی و اگر آن را تایید کرد قرارداد قطعی جهت تنقیح قوانین منعقد شود.

قربانی تصریح کرد: اینجانب نتیجه این مذاکرات و واگذاری تنقیح قوانین به سازمان بازرسی را به  لاریجانی رئیس مجلس و همچنین ابوترابی معاون قوانین مجلس گزارش کردم که آنان نیز از این موضوع استقبال و اعلام رضایت کردند.

وی همچنین از تهیه ضوابطی برای اصول تنقیح خبر داد و گفت: ما تاکید داریم که مشخص شود که این تنقیح بر چه اصولی مستقر است و قواعد مربوط به ناسخ و منسوخ، ورود و حکومت مشخص شود، البته پیش نویس این قواعد را به سازمان بازرسی کل کشور ارائه کردیم و قرار است تا این سازمان بررسی های خود را در این زمینه به ما ارائه کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet