هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
علی بنایی:

رئیس مجلس با نظارت به‌موقع، مانع یک کار غیرقانونی شد

سرویس سیاسی
**نماینده مردم قم گفت: رئیس مجلس با نظارت به‌موقع و ابلاغ قانون اختصاص 2 میلیارد دلار به مترو، مانع یک کار غیرقانونی شد.
دوشنبه 4 مرداد 1389 ساعت 12:40

"علی بنایی" عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با خبرنگار خانه ملت ابلاغ مصوبه مجلس در خصوص بودجه مترو از سوی لاریجانی را یک راهکار قانونی دانست و گفت: رئیس مجلس به وظیفه قانونی خود عمل کرده است و اگر این کار را نمی کرد باید مورد بازخواست و سوال قرار میگرفت .

وی افزود: لاریجانی  با نظارت به موقع جلوی یک عمل غیر قانونی را گرفت و باید به این قانونگرایی او احسنت گفت.

نماینده مردم قم در مجلس با بیان اینکه مجلس قانونی را وضع کرده و اجرای آن را به عهده دولت گذاشته است گفت: وقتی دولت از اجرای قانون مصوب مجلس سر باز میزند و آن را نمی پذیرد به حکم قانون رئیس مجلس موظف است نسبت به  ابلاغ و انتشار این قانون اقدام کند.

بنایی در خصوص ضمانت اجرایی قانون اختصاص 2 میلیارد دلار به مترو تاکید کرد:دولت موظف است تمام بخش نامه ها یی را که روند قانونی آن طی شده است را اجرا کند هرچند تاکنون تنها اقدام به دور زدن قانون کرده است و از اجرای مصوبات مجلس خوداری میکند عملی که توسط هیچ یک از دولت های پیشین انجام نمیشد.

وی همچنین در مورد عدم ارسال مصوبات دولت به هیات تطبیق مجلس اظهارداشت: از اسفند ماه سال گذشته یعنی حدود 5 ماه است که دولت هیچ مصوبه ای را به مجلس تقدیم نکرده است و این روند در مجلس هفتم که ریاست آن به عهده  دکترحداد عادل بود نیز مورد اعتراض ایشان قرار گرفت.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000