هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بت کلیا به خانه ملت خبر داد:

اجلاس اسقفان کلیسای شرق آشوری در تهران

سرویس سیاسی
**نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی گفت: برای اولین بار در ایران اجلاس اسقفان کلیسای شرق آشوری در تهران برگزار می‌شود.
دوشنبه 4 مرداد 1389 ساعت 17:30

"یوناتن بت کلیا" نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه اجلاس مذکور 19 شهریور آغاز بکار می کند، گفت: عالیجناب پاتریارک مادرنخواه چهارم رئیس جهانی کلیسای شرق آشوری به اتفاق شش اسقف از کشورهای هندوستان، سوریه، عراق، سوئد و امریکا در این اجلاس شرکت خواهند کرد که در اجلاس مذکور کشیشی از ایران ارتقاء مقام خواهد یافت و این کشیش مسئولیت کلیسای شرق آشوری در ایران را به عهده خواهد گرفت.

وی افزود: اسقفان شرکت کننده در اجلاس به همراه عالیجناب پاتریارک برای معرفی اسقف ایران با محمود احمدی نژاد رئیس جمهور، علی لاریجانی رئیس مجلس و آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه دیدار خواهند کرد.

نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی افزود: این اجلاس به مدت پنج روز در تهران ادامه خواهد داشت و سپس شرکت کنندگان در اجلاس در روز 23 و 24 شهریور با مقامات ایران دیدار می کنند همچنین در روز 25 شهریور به مدت چهار روز به ارومیه که جمع زیادی از آشوریان در آنجا حضور دارند سفر می کنند.

بت کلیا اضافه کرد: مهمانان اجلاس در ارومیه با مقامات محلی استان آذربایجان غربی دیدار و گفت و گو خواهد کرد، همچنین در روز یکشنبه 21 شهریور مسئولان کارشناسان دین اسلام با مسئولان کلیسای شرق اشوری در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت و گو خواهند کرد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000