خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/05/04 23:54:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در مسجد جمکران:

ولایت فقیه نقطه اتکای ملت ایران است

**رییس مجلس شورای اسلامی در مراسم جشن نیمه شعبان در مسجد جمکران گفت: مرجعیت و ولایت فقیه نقطه‌ اتکای ملت ایران است و به همین دلیل نوک پیکان تخریب ستمگران و استعمارگران همیشه به سمت ولایت فقیه بوده است.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت از قم، علی لاریجانی امشب (چهارم مرداد) پس از بازگشت از سفر به مازندران و چالوس، به مسجد جمکران قم آمد و به میان جمعی از زائران به تشریح چرایی اهمیت اصل ولایت فقیه پرداخت و  گفت: حضرت مهدی(عج)، علما و فقهای برگزیده خود را برای راهنمایی مردم معرفی کرده و این روش را برای راهنمایی پیروانش برگزیده است.
 
به گفته رئیس مجلس، اکنون حضرت قائم(عج) با سه نوع مخالف روبه‌روست گروه اول، دکان‌دارانی کم سواد و سطحی نگرند که به مردم القا می‌کنند، برای درک حضرت نیازی به علما نیست؛ این یک جریان انحرافی است و به تعبیر شهید مطهری خطر بزرگی برای جهان اسلام محسوب می‌شود.
 
وی درباره گروه دوم افزود: گروه دیگر کسانی هستند که به تقلید از غرب اساس وحی و مرجعیت اولیای خدا را زیر سوال می‌برند و حتی نفس قرآن کریم که کلام خداست را نفی می‌کنند و مرجعیت آیات الهی را سلب می‌نمایند.
 
لاریجانی درباره گروه سوم ادامه داد: گروه سوم جریانی استکباری است که قدرت روحانیت را فهمیده و برای تخریب آن تلاش می‌کند.
 
نماینده مردم قم تاکید کرد: این همان رفتاری است که شما مردم در طول این 30 سال آن را لمس کرده‌اید و همیشه نوک پیکان تخریب این‌گونه استکباری به سمت ولایت فقیه و مرجعیت بوده است.
 
وی در بخش دیگر از سخنانش تصریح کرد: پس از انقلاب بیگانگان به‌ویژه آمریکا، انواع دسیسه‌ها را ایجاد کرده‌اند و این امر علیه سرزمینی به انجام رسیده که متعلق به امام زمان(عج) است و نکته اینجاست که این دسیسه‌ها همیشه ادامه دارد.
 
وی افزود: این سه گروه، در یک وجه مشترکند که هر کدام از اینها به سمت نفس روحانیت نشانه رفته‌اند و این همان نقطه‌ای است که اتکای ملت است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet