خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/05/05 11:12:00
سرویس اقتصادی
بنائی با اشاره به سخنان رئیس کل بانک مرکزی درباره برداشت ازحساب ذخیره ارزی

دولت برای فرارازقانون به دنبال توجیه است

**نماینده مردم قم در مجلس با اشاره به صحبت بهمنی رئیس کل بانک مرکزی، تاکید کرد: دولت برای فرار از اجرای این قانون نمی‌تواند تبدیل شدن حساب ذخیره ارزی به صندوق توسعه ملی را بهانه کند.

"علی بنایی" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه تبدیل حساب ذخیره ارزی در سال 89 و برای سال 90 است، اظهار داشت: مجلس در سال 88 برای بودجه سال 89 تصمیم گیری کرده است و براین‌اساس دولت باید 2 میلیارد دلار از حساب ذخیره ارزی برای توسعه ناوگان قطار شهری(مترو) پرداخت کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برداشت 2میلیارد دلار از این حساب مصوبه سال 88 برای بودجه سال 89 است و باید این مبلغ برای کمک به ساخت مترو برداشت شود.

بنایی با بیان اینکه دولت برای فرار از اجرای این قانون به دنبال توجیه‌های مختلف است، تاکید کرد: دولت نه تنها با این بهانه تراشی‌ها نمی‌تواند از اجرای قوانین سرباز بزند بلکه قانون‌شکنی را در ذهن مردم حک می‌کند.
عضو کمیسیون برنامه وبودجه مجلس گفت : تبدیل حساب ذخیره ارزی به صندوق توسعه ملی یکی از لوایح برنامه پنجم توسعه است که همچنان در حال بررسی است .

رئیس کل بانک مرکزی درباره برداشت از حساب ذخیره ارزی برای توسعه مترو گفت: حساب ذخیره ارزی از ابتدای امسال به صندوق توسعه ملی تبدیل شد و برداشت از آن منوط به دستورالعملی ا‌ست که هنوز ابلاع نشده است.

این درحالی است که بررسی بر روی لایحه برنامه پنج ساله پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در کمیسیون تلفیق ادامه دارد و تبدیل حساب ذخیره ارزی به صندوق توسعه ملی جزو برنامه‌های بودجه سال 90 است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet