هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بنائی با اشاره به سخنان رئیس کل بانک مرکزی درباره برداشت ازحساب ذخیره ارزی

دولت برای فرارازقانون به دنبال توجیه است

سرویس اقتصادی
**نماینده مردم قم در مجلس با اشاره به صحبت بهمنی رئیس کل بانک مرکزی، تاکید کرد: دولت برای فرار از اجرای این قانون نمی‌تواند تبدیل شدن حساب ذخیره ارزی به صندوق توسعه ملی را بهانه کند.
سه‌شنبه 5 مرداد 1389 ساعت 11:12

"علی بنایی" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه تبدیل حساب ذخیره ارزی در سال 89 و برای سال 90 است، اظهار داشت: مجلس در سال 88 برای بودجه سال 89 تصمیم گیری کرده است و براین‌اساس دولت باید 2 میلیارد دلار از حساب ذخیره ارزی برای توسعه ناوگان قطار شهری(مترو) پرداخت کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برداشت 2میلیارد دلار از این حساب مصوبه سال 88 برای بودجه سال 89 است و باید این مبلغ برای کمک به ساخت مترو برداشت شود.

بنایی با بیان اینکه دولت برای فرار از اجرای این قانون به دنبال توجیه‌های مختلف است، تاکید کرد: دولت نه تنها با این بهانه تراشی‌ها نمی‌تواند از اجرای قوانین سرباز بزند بلکه قانون‌شکنی را در ذهن مردم حک می‌کند.
عضو کمیسیون برنامه وبودجه مجلس گفت : تبدیل حساب ذخیره ارزی به صندوق توسعه ملی یکی از لوایح برنامه پنجم توسعه است که همچنان در حال بررسی است .

رئیس کل بانک مرکزی درباره برداشت از حساب ذخیره ارزی برای توسعه مترو گفت: حساب ذخیره ارزی از ابتدای امسال به صندوق توسعه ملی تبدیل شد و برداشت از آن منوط به دستورالعملی ا‌ست که هنوز ابلاع نشده است.

این درحالی است که بررسی بر روی لایحه برنامه پنج ساله پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در کمیسیون تلفیق ادامه دارد و تبدیل حساب ذخیره ارزی به صندوق توسعه ملی جزو برنامه‌های بودجه سال 90 است.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000