انتخابات ریاست جمهوری
1389/05/06 09:03:00
سرویس بین الملل
حیدرپور در خصوص تصویب تحریم‌های جدید در اتحادیه اروپا:

اروپا به ارتباط سیاسی با ایران احتیاج دارد

**حیدرپور تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا را به عنوان یک بلوف سیاسی و جنگ روانی علیه ایران معرفی کرد که نمی‌تواند کاری از پیش ببرد.

عضو کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفتگو با خانه ملت در خصوص تصویب تحریم های جدید در اتحادیه اروپا تاکید کرد: آنچه اروپایی ها به عنوان تحریم های اضافه بر قطعنامه می خواهند اجرا کنند به شکست منجر می شود.

"عوض حیدرپور" در تشریح دلایل خود در این زمینه گفت: ما با بخشی از اروپا ارتباط جدی اقتصادی داریم و بازار ایران حداقل یک بازار 40 میلیارد یورویی برای اتحادیه اروپا است و آنها به راحتی نمی توانند از آن بگذرند.

نماینده شهرضا وضعیت نامطلوب یورو در شرایط فعلی را عامل دیگر توصیف کرد که بازار 40 میلیارد یورویی می تواند اقتصادی این منطقه را دچار رکود یا جهش نماید بنابراین بازرگانان اروپایی این اجازه را به دولت هایشان نخواهند داد.

حیدرپور همچنین تحریم بانکی را باعث آسیب رساندن به بحث بازار اتحادیه اروپا در ایران دانست و در مورد بحث تحریم های بنزین و صادرات دانش فناوری نیز خاطرنشان کرد: اروپایی ها با ماهیت جمهوری اسلامی ایران مخالف هستند بنابراین کاری در جهت تقویت آن انجام نمی دهند خودشان نیز می دانند که هر تحریمی باعث شکوفایی ما می شود و باعث آن می شود که ما بیشتر منتفع شویم.

وی در پایان هرگونه اعمال تحریم را موجب قدرتمندتر شدن بیشتر ایران توصیف کرد و افزود: این تحریم ها به عنوان یک بلوف سیاسی و جنگ روانی است و اروپایی ها نمی توانند کاری از پیش ببرند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet