عید سعید غدیرخم
1389/05/06 11:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

ایران آمادگی کامل برای گفت وگو براساس احترام متقابل را دارد

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تاثیر پذیری اتحادیه اروپا از سیاست‌های آمریکا تاکید کرد: تحریم‌های اخیر این اتحادیه تاثیری بر پی گیری حقوق هسته‌یی ایران ندارد.

به گزارش ایسنا، حسین ابراهیمی، نایب یون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درگفت‌وگو با شبکه خبری العالم اظهار داشت: ایران بارها حسن نیت خود را نشان داده است و به مسیر خود در زمینه استفاده از انرژی صلح آمیز هسته‌یی ادامه می‌دهد.

وی افزود: ایران هیچ گاه نیتی برای حرکت به سمت سلاح هسته‌یی نداشته است و رهبر معظم انقلاب اسلامی وهمه مراجع دینی همواره تاکید کرده‌اند که سلاح هسته‌یی مطابق مبانی دینی حرام است.

وی افزود: همچنان که بارها مسوولان کشور اعلام کرده‌اند، برنامه هسته‌یی ایران عاری از هرگونه رویکرد نظامی و در راستای برخورداری از انرژی صلح آمیز هسته‌یی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ایران همه تلاش های خود را برای ادامه فعالیت های صلح آمیز هسته‌یی مطابق قوانین آژانس بین المللی انرژی اتمی متمرکز کرده است.

وی افزود: پاسخ ایران به آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز بر مبنای ادامه همکاری با آژانس مطابق قوانین این نهاد بین المللی و عدم خروج از چارچوب ها و قوانین این نهاد بوده است.

ابراهیمی گفت: غرب حقیقت مقاصد ایران در استفاده از انرژی صلح آمیز هسته‌یی را درک نکرده است لذا آنها (غربی ها) همچنان بهانه جویی می کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ایران آمادگی کامل برای گفت وگو براساس حفظ شان و منزلت، هویت، حقوق و احترام متقابل را دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت که تحریم‌های اخیر اتحادیه اروپا در زمینه گفت وگو با گروه 1+5 تاثیری نخواهد داشت.

ابراهیمی اظهار داشت: تحریم‌های اتحادیه اروپا همان تحریم هایی است که آمریکا قبلا اعمال کرد و رژیم صهیونیستی در آن مشارکت داشت.

وی گفت: ایران از طریق بیانیه هسته‌یی تهران که با مشارکت کشورهای ترکیه و برزیل صورت گرفت بستر گفت‌وگوها را فراهم کرد و هم اکنون نیز آماده گفت‌وگو در شرایط احترام متقابل است.

ابراهیمی با انتقاد از رویکرد دوگانه غرب افزود: غربی‌ها در شرایطی در مقابل فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌یی ایران موضع گرفته اند که به زرادخانه رژیم صهیونیستی با بیش از 300 کلاهک هسته‌یی توجهی ندارند.

وی گفت: همچنین کشورهایی که تلاش می کنند ایران را به نظامی بودن برنامه هسته‌یی آن متهم کنند، خودشان هزاران کلاهک هسته‌یی در اختیار دارند.

ابراهیمی تصریح کرد: ایران بر ضرورت برچیده شدن سلاح های کشتار جمعی از سراسر جهان تاکید می کند و هیچگاه امکان ندارد که به دنبال سلاح هسته‌یی باشد.

وی افزود: آنچه غرب در این چارچوب مطرح می کند صرفا بهانه‌های بی پایه و اساسی است که با هدف محروم کردن ایران از فناوری صلح‌آمیز هسته‌یی صورت می گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet