خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/05/06 12:10:00
سرویس سیاسی
در سخنانی در پارلمان ترکیه مطرح شد؛

حمایت نخست‌وزیر انگلیس از عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا

**نخست‌وزیر انگلیس در اولین سفر خود به ترکیه، در سخنانی در پارلمان این کشور، از عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا حمایت کرد و آن را به نفع قاره اروپا دانست.

به گزارش خانه ملت به نقل از بی.بی.سی، "دیوید کامرون" نخست وزیر محافظه کار بریتانیا، همچنین تاکید کرد که عضویت ترکیه منجر به تقویت اتحادیه اروپا می شود و بریتانیا برای پیوستن ترکیه به اتحادیه قاره اروپا، خواهد جنگید.

وی در حمع نمایندگان پارلمان ترکیه و نخست وزیر و اعضای کابینه این کشور، سرخوردگی خود را از افرادی که به آینده ترکیه در این اتحادیه به دیده شک و تردید می نگرند، اعلام کرد و گفت ترکیه می تواند یک قدرت بزرگ اروپایی شود.

آلمان و فرانسه با عضویت کامل ترکیه در این اتحادیه مخالف هستند و این مخالفت خود را بارها اعلام کرده اند.

اتحادیه اروپا اعلام کرده است، ترکیه باید برای پیوستن به این اتحادیه اول قانون اساسی خد را اصلاح کند و آزادی بیشتری به اقلیت های خود بدهد. این اتحادیه همچنین خواهان آن است تا نفود سیاسی نیروهای مسلح در این کشور کاهش یابد.

البته آلمان و فرانسه خواستار آن هستند که ترکیه به جای عضو کامل، شریک ویژه این اتحادیه شود.

هر کشوری که خواهان عضویت در اتحادیه اروپاست باید در ۳۵ سرفصل مذاکره کند. ترکیه تا کنون تنها در دوازده سر فصل مذاکرات را به سر انجام رسانده و در هشت مورد، مذاکرات از سال ۲۰۰۶ به حالت تعلیق در آمده اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet