هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

پارلمان صربستان استقلال کوزوو را نپذیرفت

سرویس سیاسی
**نمایندگان پارلمان صربستان، قطعنامه فعالیت‌های جمهوری صربستان را در دفاع از تمامیت ارضی این کشور که کوزوو شامل آن است با 192 رای موافق تصویب و در آن سند استقلال کوزوو را باطل اعلام کردند.
چهارشنبه 6 مرداد 1389 ساعت 12:32

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری فرانسه، درنشست پارلمان صربستان که درباره ادامه تلاش های این کشور در دفاع از کوزوو در چارچوب مرزهای صربستان در نهادهای بین المللی بحث شد، علاوه بر نمایندگان پارلمان رئیس جمهور، نخست وزیر و وزیران دولت نیزحضور داشتند.

در متن قطعنامه پارلمان صربستان در دفاع از تمامیت ارضی کشور آمده که پارلمان این کشور معتقد است که از طریق مذاکرات صلح آمیز و در چارچوب قانون اساسی جمهوری صربستان می تواند به راه حل تفاهم آمیز و قابل قبول که در جهت منافع طرفین و ثبات و صلح در منطقه باشد جهت حل مساله کوزوو دست یابد.

همچنین دراین قطعنامه ضمن دعوت به وحدت ملی به استفاده از تمامی اهرم های دیپلماسی و صلح آمیز برای حفظ تمامیت ارضی کشور اشاره شده است.

براساس این سند که با رای اکثریت نمایندگان به تصویب رسید، پارلمان صربستان از مراحل ارائه پیشنهاد قطعنامه در مجمع عمومی سازمان ملل جهت تصویب برای شروع بحث در این نهاد بین المللی برای حل تفاهم آمیز مساله کوزوو حمایت می کند.  

دراین سند معتبر همچنین اشاره شده که بر اساس تصمیم مجلس صربستان و قانون اساسی صربستان، تمامی تصمیمات نهادهای حکومت موقت کوزوو پس از اعلام یکجانبه استقلال استان جنوبی کشور و همچنین سند اعلام استقلال کوزوو باطل و برای جمهوری صربستان غیر قابل قبول است.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000