شهادت امام حسن عسگری
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
برای دخالت در تشکیل دولت جدید صورت گرفت؛

رئیس ستاد کل ارتش آمریکا با علاوی دیدار کرد

سرویس سیاسی
**رئیس ستاد کل ارتش آمریکا در آستانه تشکیل دولت جدید در عراق درسفر ناگهانی به این کشور با رئیس فهرست العراقیه و دیگر مقامات دولتی این کشور دیدار کرد.
چهارشنبه 6 مرداد 1389 ساعت 14:29

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه البیان چاپ امارات، "مایک مولن" رئیس ستاد کل ارتش آمریکا در راستای ادامه دخالت آمریکا در امور عراق با  "ایاد علاوی" رئیس فهرست العراقیه دیدار کرد.

بر اساس این گزارش، مولن که بعدازظهر روز سه شنبه وارد بغداد شد با ایاد علاوی و جلال طالبانی رئیس جمهور عراق و معاونش طارق هاشمی دیدار کرد.

مولن در دیدار با علاوی و جمعی از اعضای برجسته العراقیه طرح های خروج نیروهای نظامی آمریکا از عراق و راه های تشکیل دولت ملی در این کشور را بررسی کرد. 

مولن که در آستانه تشکیل دولت جدید در عراق وارد این کشور شده بود، در خصوص مسائل و اختلاف نظرهای سیاسی با علاوی گفتگو کرد.

این در حالی است که چندی پیش نیز جو بایدن معاون اوباما و چند تن از سناتور های آمریکایی نیز به بهانه بررسی دلایل تاخیر در تشکیل دولت جدید در عراق به این کشور سفر کردند.

از سوی دیگر با وجود ادامه حضور نیروهای آمریکا در عراق و وضعیت بد امنیتی که به دنبال داشته و دارد آمریکا با شعار برقراری امنیت و بهبود اوضاع سیاسی به بهانه های گوناگون در امور داخلی این کشور دخالت می کند.

مقامات و احزاب پارلمانی عراق پیش از این از دخالت دیگر کشورها در امور داخلی عراق و به ویژه در تشکیل دولت جدید انتقاد کرده بودند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار