خبرگزاری خانه ملت

عید سعید غدیرخم
1389/05/06 15:43:00
سرویس اقتصادی
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس:

عدم شفافیت رابطه مالی دولت و شرکت نفت در سرمایه‌گذاری موثر است

**سید عماد حسینی معتقد است:اینکه رابطه مالی شرکت نفت،گاز و پتروشیبمی با دولت در قانون بودجه هر سال عوض می شود می تواند در عدم سرمایه گذاری موثر باشد.

سید عماد حسینی نماینده قروه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت تاکید کرد: عدم ارائه اساسنامه شرکت ملی نفت، گاز و پتروشیمی که بزرگترین بنگاه اقتصادی کشور است عدم شفافیت در درآمدها و نا مشخص بودن رابطه مالی میان دولت و شرکت ملی نفت را به دنبال دارد.

وی ادامه داد: نبود اساسنامه کامل، باعث می شود روابط مالی شرکت نفت درقانون بودجه سالانه  تعیین شود که این همواره باعث بروز مشکل و ایجاد ناهماهنگی می شود.

وی عدم شفاف سازی روابط  مالی دولت و شرکت نفت را در سرمایه گذاری موثر دانسته و خاطر نشان کرد: تاثیر دیگر تعیین رابطه مالی دولت و شرکت نفت در قانون بودجه سالانه، ایجاد اشکال در کار حسابرسان است.

نماینده قروه اساسنامه کنونی شرکت نفت را نامشخص خواند و تصریح کرد: اساسنامه قبلی در چند خط و در سال 57 به تصویب رسیده است که مشکلات فراوانی دارد.

وی افزود: هر نهادی که از بودجه عمومی و دولتی استفاده می کند باید اساسنامه داشته باشد و روشن شدن اساسنامه شرکت ملی نفت و گاز در شرایط اقتصادی کنونی کشور جزء ضروریات است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet