هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس:

عدم شفافیت رابطه مالی دولت و شرکت نفت در سرمایه‌گذاری موثر است

سرویس اقتصادی
**سید عماد حسینی معتقد است:اینکه رابطه مالی شرکت نفت،گاز و پتروشیبمی با دولت در قانون بودجه هر سال عوض می شود می تواند در عدم سرمایه گذاری موثر باشد.
چهارشنبه 6 مرداد 1389 ساعت 15:43

سید عماد حسینی نماینده قروه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت تاکید کرد: عدم ارائه اساسنامه شرکت ملی نفت، گاز و پتروشیمی که بزرگترین بنگاه اقتصادی کشور است عدم شفافیت در درآمدها و نا مشخص بودن رابطه مالی میان دولت و شرکت ملی نفت را به دنبال دارد.

وی ادامه داد: نبود اساسنامه کامل، باعث می شود روابط مالی شرکت نفت درقانون بودجه سالانه  تعیین شود که این همواره باعث بروز مشکل و ایجاد ناهماهنگی می شود.

وی عدم شفاف سازی روابط  مالی دولت و شرکت نفت را در سرمایه گذاری موثر دانسته و خاطر نشان کرد: تاثیر دیگر تعیین رابطه مالی دولت و شرکت نفت در قانون بودجه سالانه، ایجاد اشکال در کار حسابرسان است.

نماینده قروه اساسنامه کنونی شرکت نفت را نامشخص خواند و تصریح کرد: اساسنامه قبلی در چند خط و در سال 57 به تصویب رسیده است که مشکلات فراوانی دارد.

وی افزود: هر نهادی که از بودجه عمومی و دولتی استفاده می کند باید اساسنامه داشته باشد و روشن شدن اساسنامه شرکت ملی نفت و گاز در شرایط اقتصادی کنونی کشور جزء ضروریات است.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000