انتخابات ریاست جمهوری
1389/05/07 20:10:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در مصلای فریدونکنار / 2:

وزارت اطلاعات اعترافات ریگی را پخش کند

**رئیس مجلس با تاکید بر این که آمریکا و ناتو از اقدامات تروریستی ریگی حمایت می کردند گفت: وزارت اطلاعات باید اعترافات ریگی را پخش کند تا مشخص شود که پشت صحنه جنایات این فرد چه کسانی بودند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی لاریجانی رئیس مجلس عصر امروز در ادامه مراسم یادواره سرداران و 350 شهید شهرستان فریدونکنار در مصلای این شهر با اشاره به جنایات ریگی در کشور و حمایت این گروهک تروریستی از سوی آمریکا و ناتو گفت: وزارت اطلاعات باید اعترافات ریگی را پخش کند تا مشخص شود که پشت صحنه اقدامات وی چه کسانی هستند.

وی افزود: این تروریست اعتراف کرده که ناتو و آمریکا از وی حمایت می کند.

رئیس مجلس با اشاره به حمایت ایران از حزب الله گفت: جمهوری اسلامی ایران افتخار می کند که از حزب الله دفاع می کند چرا که حزب الله یک نیروی توانمند شیعی است که فکر اصیل جهاد را در خود تعبیه کرده است. شما اگر هزار بار حزب الله را تروریسم اعلام کنید کسی از شما نمی پذیرد. تروریست ها کسانی هستند که در جنگ 33 روزه بر سر مردم لبنان بمب ریختند و از این جنایات حمایت کردند.

لاریجانی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران حتما از حزب الله دفاع می کند چون آنان برای عزت و شرف خود می جنگند.

رئیس مجلس با بیان این که در متن تهیه شده از سوی نمایندگان کنگره آمریکا آمده است که ایران از مذاکره شانه خالی می کند گفت: این مطالب داستان سرایی است چراکه این شما بودید که میز مذاکره را ترک و به دنبال تهیه قطعنامه رفتید.

وی با بیان این که در متن تهیه شده از سوی نماینده کنگره آمریکا چند پیشنهاد مطرح شده گفت: آنان اعلام کردند که ایران را محکوم می کنیم، همه امکانات را در اختیار اسرائیل می گذاریم و پیوند آمریکا و اسرائیل را مورد تاکید قرار می دهیم.

لاریجانی با بیان این که آنان در پیشنهاد خود فرمانی علیه ایران صادر کرده اند گفت: این فرمان آنان توپ توخالی است چرا که اسرائیل اگر جرأت نگاه بد به ایران را داشت تا به حال این کار را انجام می داد.

رئیس مجلس خطاب به آمریکا و کشورهای غربی گفت: اگر مقصود شما از تهیه این متن این است که در مذاکرات هسته ای چوب بزرگی را بلند کنید تا به خواسته های شما تمکین شود بدانید که اشتباه می کنید چون این راه را یک بار قبلا رفتید و اگر می خواهید با این اقدامات خود در مذاکرات از یک چماق علیه ایران استفاده کنید تا جمهوری اسلامی ایران از حقوق دست بکشد بدانید که اشتباه می کنید.

لاریجانی گفت: شما از یک طرف خود را همپیمان اسرائیل می دانید و همه امکانات را در اختیار این کشور می گذارید و از طرف دیگر دم از مذاکره با ایران می زنید. ایران همواره اهل مذاکره است اما این شما هستید که میز مذاکره را ترک کردید.

رئیس مجلس فعالیت هسته ای ایران را دارای یک اصول و منطق درست دانست و گفت: اگر قصد شما زورگویی به ایران است و این کارهایتان مقدمه ای برای زورگویی است،تصور نکنید که مجاهدان ایران مجال اقدامات دزدانه بزن در رو به شما می دهند که اگر شما می خواهید غیرت جمهوری اسلامی ایران را آزمایش کنید می توانید این کار را بکنید اما بدانید عدم امنیت ایران عدم امنیت دیگران را توجیه می کند و تصور نکنید با روش  دزدانه می توانید به اهدافی دست یابید.

لاریجانی به آمریکا هشدار داد که تصور نکنند که با این حرفهای درشت خود می توانند سخنان گزافه خود را بر ایران تحمیل کنند.

وی ادبیات آمریکا را گستاخانه توصیف کرد و گفت: این اظهارات آمریکا را با حرفهای اوباما رئیس جمهور آمریکا مقایسه کنید که می گوید ما دست دوستی به سمت ایران دراز می کنیم. همچنین می توان این ادبیات را با حرفهای اوباما مبنی بر این که ما دنبال استیفای حقوق فلسطینیان هستیم مقایسه کرد.

رئیس مجلس با تاکید بر این که رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که پیوند آمریکا با اسرائیل یک پیوند فوق استراتژیک است گفت: کسانی که فکر می کردند با مذاکره با آمریکا می توان مسائل را پیش برد اکنون با این اظهارات رئیس جمهور آمریکا بهتر می توانند مسائل را بررسی کنند.

لاریجانی افزود: حضرت آیت الله خامنه ای مقام معظم رهبری از همان ابتدا فرمودند که باید توجه کرد تا در این روکش مخملی یک دست چدنی پیدا نشود. واقعیت همین است که مقام معظم رهبری فرمود و اگر کسی فکر می کرد که با چرب زبانی می توان با آمریکا مذاکره کرد اکنون با این اظهارات رئیس جمهور آمریکا مسائل روشن شد.

وی با تاکید بر این که باید در رفتار آمریکا تغییر حاصل شود گفت: این دید تیزبین مقام معظم رهبری بود که درخصوص آمریکا فرمود.

رئیس مجلس افزود: جمهوری اسلامی ایران رکنی مهم تر از ولایت فقیه ندارد و این ولایت فقیه است که کشور را در توفانها نگهداری می کند.

لاریجانی تصریح کرد: ولایت فقیه است که از قبل میزان دشمنی ها را تشخیص می دهد و در واقع لنگرگاه ملت است.

وی با بیان این که دشمنان اصل ولایت فقیه و تکیه گاه اصلی ملت را هدف گرفته اند گفت: ولایت فقیه عامل پایداری و سرافرازی جمهوری اسلامی ایران است و تا زمانی که پیمان با ولایت فقیه برقرار باشد سروصدای دشمنان ایران هیچ ارزشی ندارد.

رئیس مجلس با بیان این که باید ببینیم که دشمن چه چیزی را هدف گرفته است گفت: تفکر جهادی باید در جامعه ما یک حرکتی جوشان باشد و همین امر جمهوری اسلامی ایران را صیانت خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet