انتخابات ریاست جمهوری
1389/05/08 14:38:00
سرویس سیاسی
لاریجانی دربهرستاق لاریجان/ 2

برای رفع بیکاری باید به تولید توجه کرد

**رئیس مجلس با تاکید بر توجه مسئولین به تولید در کشور گفت: اگر می خواهیم بیکاری در جامعه رخت بربندد باید به تولید توجه کنیم و در این راستا سرمایه گذاری شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه مراسم یادواره شهدای بهرستاق لاریجان و مراسم بزرگداشت آیت الله العظمی میرزا هاشم آملی که ظهر امروز در منطقه بهرستاق لاریجان آمل برگزار شد، با تاکید بر این که در هیچ زمانی آمریکا از ضربه زدن به ایران غافل نبود گفت: آمریکا هر وقت که توانست به جمهوری اسلامی ایران ضربه زد اما در خیلی از موارد موفق نبود.

وی با بیان این که جمهوری اسلامی ایران امروز به دانش هسته ای دست یافته است گفت: این که دشمنان نسبت به جمهوری اسلامی ایران حساس هستند به خاطر ارتقای جایگاه ایران است و همین دستاوردهای جوانان ایرانی در عرصه هسته ای باعث عصبانیت آنان شده است.

وی گفت: دشمنان می گویند ایران روزی از این دانش هسته ای برای بمب استفاده خواهد کرد. سوال این است که آیا کسی قبل از اینکه جرمی مرتکب شود می توان او را مجازات کرد؟

رئیس مجلس در همین راستا به ضرورت تقویت تولید در کشور اشاره کرد و گفت: اگر در کشور تولید صورت نگیرد حرکت، رشد و توسعه محقق نخواهد شد.

لاریجانی گفت: دولت، مجلس و همه مسئولین باید همت خود را در جهت رفع بیکاری و ایجاد اشتغال به کار گیرند.

رئیس مجلس با اشاره به بیکاری در جامعه به ذکر خاطره ای جالب پرداخت و گفت: اینجانب براساس سفارش پدرمان مبنی بر اینکه رابطه خود را با مردم منطقه حفظ کنیم سالی یکی دو روز برای آشنایی با مردم منطقه به اینجا می آیم و  کوهپیمایی می کنم.

وی افزود: امسال یکی دو روز به این منطقه که آمدم و کوهپیمایی می کردم به جوانانی برخوردم که دارای مدرک تحصیلی لیسانس بودند اما شغل مناسبی نداشتند. توصیه ما به جوانان این منطقه این است که از دانش خود بهره گرفته و به فکر تولید و اشتغال باشند.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود به مقام و منزلت شهدا اشاره کرد و گفت: این که برای شهدا مراسمی برگزار می شود یک سنت خوبی است و اثرات معنوی زیادی به همراه دارد.

رئیس مجلس به اهمیت روحیه جهادی در جامعه اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: شهدا با خون خود نشانه گذاری و طریق جامعه را مشخص می کنند.

وی با بیان این که در تفکر اسلامی، عقلانیت به عنوان یک رکن مهم توصیه شده، گفت: امام حسین (ع) فرمود که عقل جز از راه پیروی حق به کمال نمی رسد. کار انبیا، شهدا و صدیقین این است که صراط را مشخص می کنند و اگر زمانی در جامعه کشمکش به وجود آید این نشانه خردمندی آن جامعه نیست.

لاریجانی گفت: از نشانه های دانایی در جامعه این است که افراد از خود نقادی کنند و مجال دهند تا دیگران حرف خود را بزنند.

وی گفت: جامعه ای که در آن تنوع فکری باشد جامعه پرتحرکی خواهد بود،اگر صداهای متفاوت در جامعه به وجود نیاید این نشانه دانایی جامعه نخواهد بود و باید در جامعه صداهای مختلف شنیده شود.

لاریجانی با بیان این که ما در جامعه اسلامی زندگی می کنیم گفت: گاهی در جامعه ما هم این مسائل پیش می آید و افرادی متخصص نقادی دیگران هستند و در سخنان خود تامل نمی کنند.

وی با اشاره به حدیثی از امام حسین (ع) گفت: امام حسین (ع) فرمود نشانه دانایی نقادی از سخن خود و کشف اسرار سخنان دیگران است.

رئیس مجلس اضافه کرد: ما افتخار می کنیم که در جامعه ای زندگی می کنیم که فرهنگ اهل بیت در آن وجود دارد اما باید در این زمینه کاووش کنیم و به معرفت اهل بیت بیشتر توجه داشته باشیم.

لاریجانی با اشاره به موضوع این که این مراسم که به مناسبت بزرگداشت آیت الله میرزا هاشم آملی پدر مرحوم ایشان بوده گفت: مرحوم والد ما 40 سال در نجف تدریس و تحصیل کرد و همواره به ما می گفت که در آخرت از خداوند می خواهم که درسی از امام صادق (ع) و امام باقر (ع) برای ما بگذارند.

رئیس مجلس تصریح کرد: این علما که عمری را در راه ائمه تدریس و تحصیل کرده اند از خداوند می خواهند که در آخرت هم به آنان این معرفت اهل بیت را بیاموزد و این نشانه اهمیت معارف اهل بیت است.

لاریجانی تاکید کرد: معارف اسلامی ستون و فکر اسلامی است و معارف اهل بیت کمال ساز است که این ویژگی در فرهنگ غربی وجود ندارد.

رئیس مجلس با اشاره به مقایسه فرهنگ اسلامی با فرهنگ غرب گفت: فرهنگ غرب سلاح دارد اما یک قدرت شرطی و در این فرهنگ ویژگی جانبازی وجود ندارد.

لاریجانی پس از پایان سخنان خود در جمع مردم منطقه بهرستاق لاریجان نماز ظهر و عصر را به جماعت اقامه کرد و سپس لاریجان را به سمت تهران ترک کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet