هدر اصلی
1389/05/08 14:00:00
سرویس سیاسی
در ادامه دخالتجویی‌های قدرت‌های بزرگ؛

شورای امنیت برای بحران تشکیل دولت در عراق قطعنامه صادر می‌کند

**شورای امنیت سازمان ملل، به دنبال ادامه بحران برای تشکیل دولت در عراق در هفته جاری قطعنامه‌ صادر می‌کند.

به گزارش خانه ملت به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع مصر، "محمود عثمان" یکی از اعضای برجسته ائتلاف کردستان عراق اعلام کرد: شورای امنیت چهارشنبه آینده قطعنامه ای در مورد بحران تشکیل دولت جدید در عراق صادر می کند و در آن راه حل های خود را برای کمک به تشکیل دولت اعلام می کند.

بر اساس این گزارش، شورای امنیت سازمان ملل در ادامه سیاست های مداخله جویانه قدرت های بزرگ از جمله آمریکا، قطعنامه خود را پس از ارائه گزارش نماینده ویژه سازمان ملل در عراق صادر می کند.

عثمان افزود: جلسه روز چهارشنبه شورای امنیت همچنین امور داخلی عراق و فعالیت های گروه نماینده سازمان ملل در عراق و میزان پیشرفت در این کشور را بررسی می کند.

عضور ائتلاف کردستان عراق تاکید کرد: سازمان ملل نفوذ بسیاری در عراق دارد و یک سازمان رسمی برای کمک به عراق به شمار می رود بنابرین از طریق این نفوذ می تواند نقش بسیاری در تشکیل دولت جدید ایفا کند.

انتخابات پارلمانی عراق پنج ماه پیش برگزار شد ولی به دلیل اختلافات سیاسی میان احزاب پارلمان و در اختیار گرفتن سمت های مهم دولت، تشکیل دولت در این کشور به تاخیر افتاد.

ائتلاف کردستان عراق در انتخابات 40  کرسی از 325 کرسی پارلمان را به خود اختصاص داد که احتمال می رود این ائتلاف ریاست پارلمان را به عهده بگیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet