عید سعید غدیرخم
1389/05/08 15:57:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده ارومیه:

سازمان میراث فرهنگی استان باید در حفاظت از تپه‌های باستانی هوشمندانه عمل کند

**نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان میراث فرهنگی باید در زمینه حفاظت و نگهداری از آثار باستانی مخصوصا تپه‌های باستانی استان هوشمندانه عمل کند.

حجت‌الاسلام سیدسلمان ذاکر در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: تپه‌های باستانی، میراث غنی و سابقه ارزشمند ما محسوب می‌شود و سازمان میراث فرهنگی استان باید با درایت، نظارت و حفاظت از به یغما رفتن سابقه ما جلوگیری کرده تا جریان غارت یک شبه مجسمه‌های تهران دوباره تکرار نشود.

وی با اشاره به این‌که باید نظارت کافی و اصولی بر تپه‌های باستانی استان صورت گیرد، تاکید کرد: اگر هرگونه کندوکاوهای غیرمجاز در تپه‌های استان مشاهده و گزارش شود این موضوع را به طور جد از مسئولین میراث و گردشگری کشور پیگیری خواهیم کرد، و برخورد قانونی لازم در مقابله با متخلفان صورت خواهد گرفت.

نماینده مردم ارومیه در مجلس با اعلام این‌که آذربایجان غربی تاریخی‌ترین استان کشور است، افزود: هیچ کسی حق انجام کارهای غیرمجاز بر تپه‌های باستانی و میراث فرهنگی استان را ندارد و در این راستا از مسئولان میراث فرهنگی کشور پیگیری‌های لازم را در مورد حفاظت از میراث و آثار باستانی استان انجام خواهیم داد.

وی اظهار کرد: ارومیه محل گذر و استقرار کشورها و دولت‌ها در طول تاریخ بوده و این نمایانگر ارزش گنجینه‌ای استان و شهرستان دارد که نیاز به مسئولین دردآشنایی دارد بتواند این گنج را نگهداری و حفظ کند و به دنیا نشان دهد که قدمت فرهنگی و تمدنی ما چقدر می‌باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet