خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1389/05/09 11:48:00
سرویس سیاسی
نایب رئیس مجلس در زورخانه ملی شهید فهمیده عنوان کرد:

در ورزش باستانی تربیت توامان جسم و روح نهفته است

**نایب رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: فضای حاکم بر زورخانه‌ها با نام مقدس امیرالمومنین (ع)ممزوج شده است.

به گزارش خانه ملت، "سیدشهاب‌الدین صدر" در مراسمی که به مناسبت میلاد امام زمان (عج) و با حضور پهلوانان، پیشکسوتان و  ورزشکاران باستانی در زورخانه ملی شهید فهمیده برگزار شد، شناخت و معرفت عمیق از امام زمان خود را توصیه و تذکر ارزشمند پیامبر اسلام (ص) دانست و گفت: بنا به فرمایش حضرت رسول(ص) کسی که از دنیا برود و امام زمان خود را نشناسد، انگار در زمان جاهلیت از دنیا رفته است و شناخت و معرفت عمیق از امام زمان خود، باعث نجات و هدایت انسان می‌شود و وجود امام زمان (عج) در لحظه لحظه‌های زندگی ما تأثیرگذار است.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به ویژگی‌های ورزش باستانی اشاره کرد و افزود: ورزش زورخانه‌ای، ورزش تاریخی، ملی، دینی فرهنگی و هنری ما ایرانیان و میراث پدران و نیاکان ماست که تربت جسم و روح را  توأمان در خود دارد.

دکتر صدر احیاء این ورزش و صدور آن به سایر کشورها را از اساسی‌ترین محورهای توسعه‌ای آن دانست و خاطرنشان کرد:در این ورزش جاذبه‌هایی نهفته است که در صورت ارائه مناسب به جوانان کشورمان و جوانان علاقه‌مندان سایر کشورها، مورد توجه آنان قرار خواهد گرفت و مقام معظم رهبری هم در این رابطه فرموده‌اند: «بیایید این ورزش را که با کمتر ورزشی در دنیا قابل مقایسه است زنده و احیاء کنید، ».این نشان از اهمیت این رشته ورزش دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی فضای حاکم بر ورزش زورخانه‌ای را فضایی مقدس دانست و تصریح کرد: فضای حاکم بر ورزش باستانی تحت تأثیر وجود مقدس امیرالمومنین و ائمه اظهار (س) بسیار روحانی و معنوی شده است.

وی ادامه داد: حضرت علی (ع) که اول جوانمرد عالم است که برای فتوت و جوانمردی 8 صفت را برشمرده که عبارتند از وفا، صداقت، ایمان، سخا، تواضح، نصیحت، هدایت و توبه.

صدر توجه مسؤولین و دست‌اندکاران را به تلاش مضاعف در رونق بخشی این ورزش تاریخی و فرهنگی جلب نموده و خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری فرموده‌اند، "ورزش باستانی یک تاریخ است برای ما یک ورزش نیست یک فرهنگ است" و امروز لازم است برای توسعه ملی و فراملی این ورزش اصیل و فرهنگی تلاش مضاعف و همت مضاعف داشته باشیم و قدر  و قیمت ورزش باستانی که در کنار تربیت جسم به تعالی روح کمک می‌کند را بدانیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet