خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1389/05/09 13:28:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فاطمه آلیا:

ایران در بحث غنی سازی 20درصد از مواضعش عقب نشینی نمی‌کند

**عضو کمیسون و امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران در بحث غنی سازی ۲۰ درصد از مواضعش عقب نشینی نمی کند.

فاطمه آلیا در گفت وگو با ایرنا گفت: تمام تلاش ملت ایران در مقابل زیاده خواهی غرب بر سر این مساله است که ما از حق هسته ای عقب نشینی نخواهیم کرد.

وی بیان کرد که بحث هسته ای موضوعی است که در کشور ما دیگر به پایان رسیده است زیرا این دانش مسیر خود را رفته و دیگر راه بازگشتی در خصوص آن وجود ندارد.

وی با بیان این که جمهوری اسلامی ایران بارها مواضع خود را به صورت شفاف اعلام کرده است گفت: ما بارها بیان کرده ایم که تمامی فعالیت هایمان صلح آمیز است و تمامی دوربین های بکار رفته در اطراف تاسیسات و گزارش های آژانس نیز به این مساله اذعان دارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این که انرژی هسته ای حق مسلم همه مردم ایران است، گفت: ما از مواضع خود در غنی سازی 20 درصد به هیچ عنوان عقب نشینی نخواهیم کرد و حتی اگر آمریکا و غربی ها قطعنامه های شدید تری علیه ایران صادر کنندما تسلیم زور نخواهیم شد.

علی اکبر صالحی معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی پیش از این با بیان این که اصل غنی سازی قابل واگذاری نیست تاکید کرد که این حق و اصل منبعث از معاهده ان پی تی و اساس نامه آژانس است ،بنابراین برای ما این حق محفوظ است و از آن کوتاه نمی آییم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet