هدر اصلی
1389/05/10 07:36:00
سرویس سیاسی
توسط مدودف صورت گرفت؛

ارائه مجدد لایحه تقویت سازمان امنیت روسیه

**رئیس جمهور روسیه لایحه تقویت سازمان امنیت روسیه را برای گسترش و تقویت ساختار این سازمان، مجددا به پارلمان این کشور ارائه کرده است.

به گزارش خانه ملت به نقل از شبکه خبری فاکس نیوز، رئیس جمهور روسیه قصد دارد تا لایحه تقویت و گسترش سازمان امنیتی روسیه را مجددا به پارلمان این کشور موسوم به دوما، ارائه کند.

در ادامه این گزارش آمده است: "دیمیتری مدودف" که لایحه قبلی او برای تقویت سازمان امنیت روسیه با موافقت پارلمان روبرو شده بود، قصد دارد مجددا لایحه مشابهی به پارلمان ارائه کند تا سازمان امنیت روسیه گسترش و اختیارات بیشتری پیدا کند.

چندی پیش مجلس فدرال روسیه با تصویب قطعنامه‌ای که یادآور شوروی سابق است قلمرو اختیارات و قدرت سازمان امنیت این کشور را گسترش داده بود.

از جمله موارد تصویب این لایحه این است که به اداره اطلاعات و امنیت روسیه موسوم به اف.اس.بی که در واقع جانشین سازمان کا‌.گ.‌ب در این کشور شده است اختیار تام می‌دهد که به هر یک از شهروندان این کشور که زمینه ارتکاب جنایتی احتمالی را فراهم کرده باشد تذکر قانونی دهد. 

تصویب این لایحه که اختیارات وسیعی برای برخورد با مخالفان دولت به سازمان اف.‌اس.‌بی می‌دهد مخالفت‌ گسترده فعالان حقوق‌بشر و احزاب مخالف دولت را در روسیه را در پی داشت.

عده کثیری از قانون‌گذاران روس تصویب قوانینی از این دست را یادآور روزهای قدرت‌نمایی سازمان کا.‌گ.‌ب در برابر مخالفان و منتقدان حکومت در روسیه می‌دانند. 
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet