خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/05/11 08:08:00
سرویس اقتصادی
یوسفیان‌ملا در گفت وگو با خانه ملت:

در زمان برداشت برنج نباید واردات صورت گیرد

**عزت الله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار ما از وزارت بازرگانی این است که در زمان برداشت برنج و حداقل تا سه ماه هیچ وارداتی صورت نگیرد.

"عزت الله یوسفیان ملا" نماینده آمل در مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به آغاز برداشت برنج در استانهای شمالی کشور گفت: ما از وزارت بازرگانی انتظار داریم در فصل برداشت برنج تدابیری اتخاذ شود تا ضمن جلوگیری از واردات برنج به کشور، کشاورزان مالک زحمات خود باشند و سود زحمات آنان به جیب دیگران بخصوص دلالان سرازیر نشود.

وی اضافه کرد: از وزیر بازرگانی درخواست کردیم که در فصل برداشت از هرگونه واردات برنج جلوگیری شود و بعد از آن به اندازه نیاز کشور که همان 400 هزارتن در سال است، واردات صورت گیرد.

نماینده آمل در مجلس تاکید کرد:هرگونه واردات بی رویه و بدون ضابطه به ضرر کشاورزان، تولید داخلی و در نهایت به ضرر کشور است و باید از آن جلوگیری شود.

یوسفیان ملا تصریح کرد:دولت برنج پرمحصول را از کشاورزان خریداری می کند و برنج مرغوب و کم محصول را نمی خرد و قیمت این برنجها در بازار مشخص می شود و در واقع افزایش یا کاهش قیمت برنج کم محصول یا مرغوب با بازار است.

وی افزود:وزارت بازرگانی و دولت باید به خوبی این مساله را مدیریت کنند تا بازار طوری تنظیم نشود که به ضرر کشاورزان باشد.

نماینده آمل گفت: کشاورزان همواره در مواجه با ما نمایندگان از وزارت بازرگانی گلایه دارند و خواستار رسیدگی به مشکلات هستند که امیدواریم مسئولین اجرایی  توجه لازم داشته باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet