انتخابات ریاست جمهوری
1386/03/21 03:32:00
سرویس سیاسی
گروه دوستی پارلمانی ایران – عراق خواستار شد

واگذاری حاکمیت عراق به دولت این کشور

گروه دوستی پارلمانی ایران - عراق با صدور بیانیه‌ای، واگذاری هر چه بیشتر حاکمیت به دولت منتخب ملت مسلمان عراق و تقویت هر چه بیشتر این دولت را خواستار شد.

گروه دوستی پارلمانی ایران - عراق دراین بیانیه اعلام کرد: سرانجام پس از گذشت بیش از 4 سال از تهاجم نظامی به عراق و اشغال این سرزمین اشغالگران امریکایی پس از ناکامی و عدم موفقیت در دست‌یابی به اهداف خود، در عراق، افزایش ناآرامی‌ها در این کشور بیم از گسترش بحران در سطح منطقه، نارضایتی شدید جامعه جهانی از اوضاع مخاطره‌آمیز انسانی- امنیتی در عراق و نگرانی حاکمان کاخ سفید از مخالفت روزافزون افکار عمومی امریکا، واشنگتن را به تلاش برای اتخاذ سیاست‌ها و رویکردهای واقع‌بینانه‌تر برای خروج از بن‌بست‌ سیاسی- امنیتی موجود در عراق واداشته است. چهارسال اشغال عراق ارمغانی جز کشتار سازمان یافته هزاران زن، کودک ، پیر و جوان عراقی، اضمحلال بنیان‌های اجتماعی، فرهنگی، انسانی و اقتصادی این سرزمین برای ملت عراق نداشته است.

گروه دوستی پارلمانی ایران- عراق در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تاکید بر مسولیت اشغالگران در قبال اوضاع وخیم انسانی عراق خواستار واگذاری هر چه بیشتر حاکمیت به دولت منتخب ملت مسلمان عراق و تقویت هر چه بیشتر این دولت شد.

گروه دوستی پارلمانی ایران - عراق در مجلس شورای اسلامی ضمن حمایت کامل از مواضع مقتدرانه دولت جمهوری اسلامی ایران اطمینان دارد در این مذاکرات ضمن حفظ عزت واقتدار ملت مسلمان ایران بر مصالح جهان اسلام و ملت مسلمان عراق تاکید خواهد شد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet