انتخابات ریاست جمهوری
1389/05/13 12:51:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فلاحت پیشه:

آرایش جدید آمریکا جنگ روانی است

**رئیس کمیته روابط خارجی مجلس با بیان اینکه گسیل داشتن نیروهای نظامی آمریکا به خاورمیانه اقدامی تبلیغی است ، تاکید کرد : ما ضمن تقویت توان دفاعی خود، نباید وارد میدان جنگی که اسرائیلی ها طراحی کردند، شویم و باید از این صحنه پرهیز کنیم.

حشمت الله فلاحت پیشه در گفتگو با مهر، با بیان اینکه نیروهای نظامی آمریکا نوعی زائده های نظام جنگ سرد هستند، اظهارداشت: آمریکا برای اینکه مانع بازگشت این نیروها به سرزمین اصلی خود شود، همواره بحران سازی می کند و ماموریت تازه ای برای آنها تعریف می کند.

وی ادامه داد: در دوران پس از جنگ سرد که اروپای غربی دیگر جایی برای نظامیان آمریکایی نداشت جغرافیای نظامی گری آمریکا به خاورمیانه منتقل شد و در آنجا مستقر شدند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: طبق موافقتنامه ای که آمریکا با عراق برای خروج نیروهای نظامی دارد نیروهای آمریکایی همچنان در پادگانها خواهند ماند و بخشی به افغانستان و در رمز پاکستان منتقل می شوند. در این میان آمریکا بخشی از نیروهای نظامی خود به صورت تبلیغاتی به سمت خیلج فارس و دهانه تنگه هرمز گسیل داشت و در مجموع آمریکا با بازچینش نیروهای نظامی خود درصدد ایجاد جنگ روانی در منطقه است تا از این مسیر امتیازات لازم را به دست آورد.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس گفت: براساس دکترین امنیت ملی آمریکا، آنان در خاورمیانه نیازمند حضور نظامی هستند زیرا هنوز نتوانستند خواست های خود را به طور کامل به منطقه تحمیل کنند ، هدف اولیه آنان دسترسی به منطقه استراتژیک خاورمیانه است.

فلاحت پیشه یادآرو شد: دراین فضا ما باید توجه داشته باشیم که در فضای کاذب جنگی که شکل گرفته است وارد نشویم زیرا دو دسته خواهان جنگ در منطقه هستند، یک گروه نظامی گران حرفه ای و صاحبان و تولیدگنندگان اسلحه هستند و گروه دوم لابی صهیونیست است.

وی ادامه داد: نظامی ها معتقدند که آمریکایی ها برای آنکه قدرت اول در منطقه باشند باید با زبان نظامی با دنیا حرف بزنند در این میان این صنایع تولید کننده و فروشندگان سلاح هستند که دنبال حفظ بازار خود هستند.

نماینده اسلام آباد غرب گفت: لابی صهیونیست نیز به دنبال این است که منطقه از نظامیان غربی خالی نشود تا همواره از نظامیان غربی به سود خود استفاده  کنند .

فلاحت پیشه ادامه داد: معتقدم ما ضمن تقویت توان دفاعی خود، نباید وارد میدان جنگی که اسرائیلی ها طراحی کردند شویم و باید از این صحنه پرهیز کنیم.

وی گفت: ما باید در مقابل این راهبرد جنگ طلبانه به سمت راهبرد صلح با همکاری سایر کشورهای منطقه برویم و مانع شکل گیری جنگی تازه شویم.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس درخصوص خروج نیروهای نظامی آمریکا از عراق نیز گفت: مباحثی که درخصوص خروج نیروهای آمریکایی از عراق مطرح است بر اساس موافقتنامه امنیتی آمریکا با دولت عراق است که قرار بود تا سال 2011 آمریکا نیروهای خود را از این کشور خارج کند اما حضور نیروهای آمریکایی از عراق تا زمانی که آمریکایی ها بتوانند شرایط سیاسی خاص خودشان در عراق را مستقر کنند ادامه خواهد داشت و چنین نخواهد بود که آمریکایی ها طبق قرارداد امنیتی به طور کامل از عراق خارج شوند.

وی گفت: هدف آمریکا این است که عراق را به پایگاه نظامی خود تبدیل کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet