خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/05/13 14:38:00
سرویس اقتصادی
نماینده ملایر:

سامانه ایی دقیق اطلاعات تولیدات داخلی راکنترل کند

**حسن ونایی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: بایددراین بانک اطلاعاتی ، میزان تولیددربخش صنعت وکشاورزی رابه صورت دقیق جمع آوری کردو نظارت درستی نیز درروند تولیدایجادنمود.

"حسن ونایی" نماینده ملایر درگفت وگو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص طیف وسیع واردات اجناس خارجی به ویژه اجناس چینی گفت:مجلس در چارچوب های اصلی و سیاست گذاری های کلان وارد می شود و دولت در بعد اجرا  و بر اساس این وظیفه کنترل واردات با دولت است.
وی تصریح کرد:وظیفه تعادل بخشی و تنظیم بازار مطابق قانون بر عهده وزارت بازرگانی است  و در مقوله هایی همانند برنج  تاکید شده که درچه فصلی نیز باید وارد صورت گیرد که به کشاورز صدمه ای وارد نشود.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با تاکید براین که وزارت بازرگانی در دو ساله اخیر این وظیفه را به خوبی انجام نداده است گفت:این بی توجهی صدمات سختی به محصولات در بخش کشاورزی وارد آورده زیرا این وزارتخانه نتوانسته است از ابزار خود به جا استفاده نماید.
نماینده مردم ملایر در مجلس افزود:بخشی از واردات ما شاید از طریق مرزهای قانونی صورت نگیرد  اما بخش دیگری از آن از مرزهای رسمی وارد می شود.
ونایی گفت:معتقدم تا جایی که امکان دارد  تلاش خود را معطوف به  حمایت از تولیدات داخلی کرده  و با ایجاد شرایط سرمایه گذاری و فرصت های شغلی و گردش نقدینگی درکشور حمایت خود را از آنها به  عمل آوریم .
وی با اشاره به این که ما باید بانک اطلاعاتی درستی در زمینه تولیدات و سپس واردات داشته باشیم گفت:در این بانک اطلاعاتی ، میزان تولید در بخش صنعت و کشاورزی به صورت دقیق جمع آوری می شود وباید نظارت درستی نیز در روند تولید ایجاد کرد.
ونایی با تاکید بر این که  بسیاری از هم وطنان ما علاقمند هستند از محصولات صنعتی داخل استفاده کنند گفت:اما استفاده به شرطی است که اولا به صرفه اقتصادی بوده و ثانیا دارای کیفیت مناسبی باشند .
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در بخش کشاورزی  حدود 5 میلیون نفر خانوار ، از بخش کشاورزی امرار معاش می کنند . بنابراین تا حد ممکن باید در این بخش به صورت درستی عمل شود تا اقلامی که در داخل با کیفیت تولید می شوند از خارج وارد نشوند.  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet