انتخابات ریاست جمهوری
1386/05/09 10:39:00
سرویس صحن

حدادعادل: آیت الله مشکینی نمونه والای یک روحانی در اسلام بود

رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن عرض تسلیت رحلت آیت الله مشکینی، ایشان را نمونه‌ای از یک روحانی والا در اسلام خواند.

حدادعادل صبح امروز سه شنبه نهم مرداد ماه در نطق پیش از دستور خود گفت: آیت الله مشکینی یکی از چهره‌های درخشان فقاهت و روحانیت و یکی از شخصیت‌های درجه اول در انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران بودند و آن بزرگوار یک استاد درجه اول فقه، معلم اخلاق، مروج احکام شرع، مدافع حریم اهل بیت عصمت و طهارت و مترجم و مفسر قرآن بودند و با بینش درست یک عمر اسلام پیامبر را از استادی مانند امام راحل تعلیم گرفته بود و همه عمر خود را در راه احیای اسلام به تمام معنی این کلمه سپری کرد.

وی افزود: آیت الله مشکینی درک کامل و حامعی از اسلام داشت و اسلام را با همه ابعاد معنوی، فردی، اجتماعی و سیاسی آن درک کرده بود و همه عمر خود را در راه ایجاد حکومت اسلامی صرف کرد.

رئیس مجلس با اشاره به تلاش‌های آن عالم ربانی در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی گفت: ایشان پس از انقلاب از مسئولیت کناره نگرفت و هر کجا که کار و وظیفه بود آیت الله مشکینی نیز حاضر بود.

وی ادامه داد: آیت الله مشکینی یک شخصیت معنوی و اخلاقی درجه اول بود که وجود او مانند چراغ روشنی در حوزه‌های علمیه و در سراسر کشور پرتو افشانی می‌کرد. آن بزرگوار هم در عرصه اندیشه و هم در عرصه عمل اجتماعی و سیاسی بسیار فعال بود به طوری که می‌توان گفت: آیت الله مشکینی نمونه والای یک روحانی در اسلام بود.

رئیس مجلس در پایان درگذشت این فقیه عصمت و طهارت را به محضر حضرت بقیه الله العظم (عج)، مقام معظم رهبری، مراجع تقلید و حوزه‌های علمیه و مردم ایران تسلیت گفت.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet