هدر اصلی

فیلم/ قالیباف برای املاک نجومی مشاور مخصوص داشته است!

سه‌شنبه 25 مهر 1396 ساعت 15:35
شهردار تهران می گوید: محمدباقر قالیباف در پرونده املاک نجومی مشاور مخصوصی داشت که این مشاور با مسوولان شهرداری جدید برای روشن شدن زوایای این قضیه همکاری نمی کند.

به گزارش خانه ملت، محمدعلی نجفی اظهار داشت: در مدت یک ماه و نیمی که مسئولیت شهرداری را برعهده دارم، بنده و همکارانم نتوانستیم اطلاعات دقیقی از موضوع املاک نجومی به دست آوریم. بنابراین تصمیم بر این شد که کمیته ای را در کنار سازمان املاک شهرداری تعیین کردیم تا این مسئله و سایر مسائل مرتبط با املاک شهر تهران را مورد بررسی قرار دهد.

وی افزود: ما برای همکاری با مجلس و وزارت کشور اعلام آمادگی کرده ایم تا هر نوع اطلاعاتی که مورد نیاز این دوستان باشد، ارائه کنیم، اما به نظر می رسد برخی از اطلاعات مرتبط با املاک نجومی شفاف نیست و لذا دسترسی به این اطلاعات قدری زمان می برد. اما نمی توانم مطمئناً بگویم این اطلاعات از بین رفته یا نه، اما می دانم که شهردار قبلی یک مشاور مخصوص در ارتباط با املاک نجومی داشتند که متاسفانه با ما همکاری نکرد.

نجفی درخصوص موضوع بدهی های شهرداری گفت: مسئله اول درخصوص بدهی ها این است که آیا میزان بدهی های اعلام شده یک عدد واقعی است که پاسخ آن این است که محاسباتی که انجام شده و رقمی که اعلام شده ، عدد دقیقی است و می توان گفت 30 هزار میلیارد تومانی که پیشتر نیز اعلام شده، عدد دقیقی است.

وی تصریح کرد: از میان رقم 30 هزار میلیارد، 16 هزار میلیارد تومان بدهی به بانک ها وجود دارد، 5 هزار میلیارد تومان بدهی به پیمانکاران طرح های عمرانی است و 9 هزار میلیارد تومان نیز برای طرح هایی است که انجام شده اما هنوز تسویه نشده است، اما اینکه آیا این بدهی ها قابل اجتناب بوده یا خیر، باید بگویم که برخی از آنها قابل اجتناب بوده و علی القاعده شهرداری در سال های گذشته باید براساس برنامه ای که از نظر درآمدها و هزینه ها داشته، فعالیت های خود را دنبال می کرده و بخشی از فعالیت هایش خارج از برنامه بوده و لذا مجبور شده از بانک ها به خصوص بانک شهر استقراض کند.

شهردار تهران در پایان خاطرنشان کرد: البته بخشی از هزینه ها نیز غیرقابل اجتناب بوده، بهرحال در پایان سال شهرداری با مشکلاتی مواجه می شده و بنابراین پرداخت صورت وضعیت پیمانکارها، امکانپذیر نبوده و ما نیز در این بحث نباید کسی را محکوم کنیم و بیشتر باید واقعیت را بدانیم تا بتوانیم برای آن راهکار پیدا کنیم. البته برخی از هزینه ها در چارچوب بودجه مصوب شورای شهر نبوده و می توان گفت تخلف محسوب می شود، اما بهرحال این کاری بوده که شهرداری برای پیشبرد برنامه های خودش انجام داده است.

پایان پیام

ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

PC
Powerd By : Tasvirnet