فیلم
عارف با خانه ملت مطرح کرد

فیلم/ در جلسه فراکسیون امید با وزیر پیشنهادی علوم چه گذشت

یکشنبه 30 مهر 1396 ساعت 17:13
رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی به تشریح جلسه ظهر امروز اعضای هیات رییسه و کمیته های منتخب این فراکسیون با وزیر پیشنهادی علوم پرداخت.
به گزارش بخش چند رسانه ای خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا عارف گفت: امروز دو وزیر پیشنهادی برای دو وزارتخانه مهم کشور معرفی شدند؛ روند کار در فراکسیون امید به این شکل است که ابتدا جلسات غیررسمی در کمیته های تخصصی و هیات رئیسه با وزرای پیشنهادی تشکیل می شود و به جمع بندی هایی در این جلسات می رسیم و سپس در جلسه عمومی فراکسیون با وزیر موضع رسمی و نهایی اعلام می شود.
وی افزود: امروز با وزیر پیشنهادی علوم در هیات رئیسه فراکسیون جلسه ای داشتیم و سوالات مختلفی از ایشان مطرح شد، از جمله صحبت هایی که در فضای مجازی در این مدت در مورد ایشان مطرح شد و ایشان نیز پاسخ های مناسبی ارائه کردند و قرار شد سه شنبه آینده پس از جلسه وزرای پیشنهادی با اعضای فراکسیون امید نظر نهایی فراکسیون اعلام شود.
عارف ادامه داد: امروز عصر نیز جلسه ای با وزیر پیشنهادی نیرو خواهیم داشت و هیات رئیسه و کمیته های تخصصی منتخب سوالات خود را از ایشان مطرح خواهند کرد و همانطور که گفته شد عصر سه شنبه جمع بندی نهایی فراکسیون برای جلسه رأی اعتماد اعلام می شود.
وی تاکید کرد: هنوز زود است که نظر نهایی خود را در خصوص وزیر پیشنهادی علوم اعلام کنیم اما در جلسه امروز پاسخ های خوبی به سوالات داده شد و امید داریم در طول دو روز آینده و در جلسات دیگر سوالاتی که باقی مانده مطرح شود تا بتوانیم سه شنبه جمع بندی نهایی خود را اعلام کنیم.
رئیس فراکسیون امید در خصوص ارزیابی خود از علت معرفی وزیر پیشنهادی علوم گفت: باید از آقای روحانی سوال شود که شاخص ها و معیارهای ایشان برای معرفی آقای غلامی چه بوده ولی قطعا آرامش جامعه هم می تواند جزو این شاخص ها باشد و ما هم در فراکسیون بر لزوم آرامش جامعه اصرار داریم و در عین حال شایستگی های وزیر و همین طور مطالباتی که جوانان و دانشجویان دارند مدنظر است که امیدواریم وزیر پیشنهادی بتواند به این مطالبات پاسخ دهد.
وی تصریح کرد: در روزهای اخیر فضای تندی علیه وزیر پیشنهادی وجود داشت و نقدهایی جدی مطرح شد به خصوص در فضای دانشگاهی این نقدها وجود داشت که امید داریم در طول روزهای آینده با پاسخ های مستدل دکتر غلامی به این ابهامات فضا آرام شود تا ما بتوانیم در یک فضای کارشناسی تصمیم بگیریم.
عارف در پایان خاطرنشان کرد: فراکسیون امید براساس وظایف ملی و نگاه اصلاح طلبانه خود و سهمی که در دو انتخابات اخیر داشته وزرا را ارزیابی می کند.
پایان پیام

 

ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000