هدر اصلی

فیلم/تحلیل کواکبیان از عملکرد 100 روزه دولت دوازدهم و موضوع چرخش سیاسی روحانی

شنبه 4 آذر 1396 ساعت 13:13
نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی عملکرد دولت دوازدهم در 100 روز گذشته را مورد تحلیل و ارزیابی قرار داد.

مصطفی کواکبیان  در گفت و گو با بخش چند رسانه ای خبرگزاری خانه ملت گفت بنده به عنوان دبیرکل یک حزب اصلاح طلب معتقدم امروز بدنه اصلاح طلبی در سراسر کشور قائل به چرخش هایی از سوی آقای روحانی است.

وی با این اعتقاد که روحانی  حداقل به شعارهایی که در انتخابات سر داده هنوز عمل نکرده است گفت: البته برخی دوستان میگویند هنوز وقت و زمان وجود دارد.

نماینده تهران در مجلس با طرح این سوال که چه اتفاقی افتاده که امروز بیشتر اصلاح طلبان منتقد دولت هستند گفت: ما گفتیم احتمالا یا رییس جمهور اصولگرا شده یا اصولگراها اصلاح طلب  شده اند، اصولگراها که گفتند نه ما اصلاح طلب نشدیم، پس احتمالا فرض اول اتفاق افتاده که البته ما امیدواریم چنین نباشد.

کواکبیان با انتقاد از اینکه در نوع انتخاب و جابه جایی استاندارها به ندرت میتوان یک استانداری را پیدا کرد که  صد درصد سوابق اصلاح طلبی داشته باشد پرسید: چرا واقعا این اتفاق افتاده؟ برون داد تصمیمات و راهکارهای دولت حاکی از این است که سمت و سوی جهت گیری ها بیشتر امروز به سمت اصول گراهاست و من معتقدم اصولگراها باز یک اصولی دارند اما گاهی آدم می بیند کسانی هستند که یادگرفتن از فرصت ها استفاده کنند و فرصت طلبانی هستند که مردانی برای همه فصولند و همیشه در پست ها و مناصب حضور دارند.

به گفته کواکبیان؛ در مشکلاتی همچون مشکلات معیشتی و اشتغال، دولت نیازمند کمک است و ما هم حمایت کردیم و امیدواریم حمایت ما مقطعی نباشد و تا آخر دولت دوازدهم ادامه داشته باشد.

نماینده تهران در مجلس، ١٠٠روز را زمان کمی برای ارزیابی دقیق از عملکرد دولت دانست اما ابراز داشت که در این 100 روز چندان اتفاق ویژه ای رخ نداده؛ مثلا در موضوع حصر انتظار بدنه اصلاح طلبی اینست که همین رفع تدریجی حصر ادامه یابد و معتقدم پیگیری این اتفاق در این 100 روز، خیلی بهتر از کل چهارسال گذشته بوده، در بحث توسعه سیاسی و تحزب و بحث قانون جامع انتخابات نیز ما معتقدیم دولت باید بیشتر از خود تحرک نشان دهد.

کواکبیان در ارزیابی از عملکرد وزرای دولت در این مدت اظهار داشت که کابینه اقتصادی در این مدت یک بروز جدی نداشته است.

پایان پیام

ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

PC
Powerd By : Tasvirnet