هدر اصلی

توضیحات رئیس مجلس درخصوص اصلاح ساختار نظام بودجه ریزی کشور

جمعه 19 بهمن 1397 ساعت 10:20
دکتر علی لاریجانی گفت: با توجه به شرایط سخت تحریمی ایجاد شده برای کشورمان و تاکیدات مقام معظم رهبری، می بایست در ساختار بودجه ریزی اصلاحاتی صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی صبح  (پنجشنبه 18 بهمن) در بدو ورود به شهر اراک در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره موضوعات مطرح شده در برخی رسانه ها به نقل از ایشان درباره اصلاح ساختار کشور گفت: من آنجا توضیح دادم که این موضوع در رابطه با بحث بودجه است، قبل از سال بحث هایی درخصوص بودجه سال 98 انجام شده بود که رهبر معظم انقلاب نظری را به سران قوا منعکس کردند که بودجه سال 98 متناسب با شرایط تحریمی تغییرات لازم را داشته باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: براساس آن جلساتی گذاشته و مطرح شد که باید در ساختار بودجه کشور تغییراتی به وجود بیاید، مثلا اینکه حجم دولت باید براساس سیاست های کلی، کوچک و چابک شود و همچنین سطح بهره وری کار در بخش ها بالا رود.

وی گفت: بودجه ریزی باید براساس عملکرد باشد، همچنین باید این مسئله مورد توجه باشد که چگونه می شود فعالیت های عمرانی کشور را با مردم فعال تر کرد، البته این موارد در این فرصت کوتاه در بودجه 98 امکان تحقق نداشت، زیرا برخی مسائل دیگر باید حل می شد تا مکانیزم های آن مشخص شود. از طرف دیگر برخی موضوعات در بودجه مورد توجه قرار گرفته و برای این امر مقرر شد در 4 ماهه نخست سال این اصلاح ساختارهای بودجه ای متناسب با شرایط کشور و نقش دادن بیشتر به مردم در اقتصاد و ساماندهی بودجه کشور به نحوی که بودجه عمرانی وضعیت بهتری پیدا کند، صورت گیرد.

دکتر لاریجانی افزود: انشالله این مسئله تنظیم شده و براساس آن اگر لازم بود بودجه 98 اصلاح شود، اصلاحیه آن به مجلس ارائه خواهد شد.

وی درخصوص سفر به شهر اراک تصریح کرد: من از مدت ها قبل علاقه مند بودم که به این استان سفر کنم، زیرا این استان یکی از منابع فعال انرژی در حوزه صنعت و یکی از قطب های تاثیرگذار در بخش اقتصادی کشور است.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: البته نمایندگان استان مرکزی مسائل و مشکلات استان را پیگیری کرده و اخیراً جلسه ای با حضور استاندار برای بررسی این موضوعات برگزار شد.

دکتر لاریجانی گفت: علاقه مند بودم که از نزدیک وضعیت استان را ببینم و آنجا که لازم است کمک کنیم تا یک پرش اقتصادی در این حوزه صورت گیرد. همچنین راه حل ها را از زبان مدیران استانی شنیده تا در جلسات سران قوا و مجلس بتوانیم تصمیم گیری بهتری داشته باشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همچنین با فرا رسیدن دهه فجر فرصتی بود که به خدمت مردم عرض سلام و تبریک داشته باشم./

پایان پیام

ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

PC
Powerd By : Tasvirnet