خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/05/23 18:23:00
سرویس اقتصادی
سخنگوی کمیسیون کشاورزی:

گزارش لایحه چگونگی حفاظت دریا در صحن علنی ارائه می‌شود

**سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی با اشاره به دستورکار صحن علنی، گفت: کمیسیون کشاورزی گزارش لایحه چگونگی حفاظت دریا و رودخانه‌های مرزی از آلودگی به مواد نفتی را یک‌شنبه یا سه‌شنبه هفته جاری در صحن علنی ارائه می‌کند.

"عیسی جعفری" نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه کمیسیون بررسی‌های خود را بر روی این لایحه انجام داده است، اظهار داشت: پس از بررسی‌های لازم در کمیسیون، یک‌شنبه یا سه‌شنبه نوبت رای گیری مجلس در خصوص تصویب لایحه دولت است.

وی ادامه داد: لایحه چگونگی حفاظت دریا و رودخانه های مرزی از آلودگی نفتی، دستگاه‌های اجرایی از جمله سازمان بنادر و کشتی‌رانی را موظف به عقد قرار دادی با سایر کشورهای همسایه کرده است.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی به قرار داد مدنظر در لایحه اشاره کرد و گفت: بر اساس لایحه دولت، سازمان بنادر و کشتی‌رانی با کشورهای همسایه قراردادی مبنی بر رعایت استانداردهای زیست محیطی مورد نظر در لایحه خواهد بست.

وی افزود: با این قرار داد، سازمان می‌تواند در مرزهای آبی کشور کشتی‌ها را از لحاظ رعایت چهارچوب‌های زیست محیطی بازرسی کند و در صورت عدم رعایت نکات مورد نظر در قرار داد اجازه ورود به آب‌های کشور نخواهد یافت.

به گفته وی، در این لایحه در آب‌های کشور، فضای مخصوصی برای تخلیه "آب تعادلی" کشتی‌ها که گمان می‌رود با مواد نفتی آلوده شده، در نظر گرفته شده است.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ با بیان اینکه این لایحه پیش از این در قانون دیده شده بود، تاکید کرد: ارائه گزارش لایحه حفاظت از دریا و رودخانه‌های مرزی از آلودگی به مواد نفتی به معنای نبود چنین قانونی در گذشته نیست؛ بلکه با توجه به جدید شدن تکنولوژی و پیشرفت در مسائل کشتی‌رانی لازم بود قوانین جدیدی در این زمینه بررسی و به تصویب برسد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet